STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne) (± 1364-> 1442)

Persoonlijke gegevens Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne) 

  • Hij is geboren rond 1364.
  • Vermelding vanaf 1394: Floris Wolfertzn van Kets ridder..
    10. 2. a. Floris Wolfertzn van Kets ridder.
    Heerlijkheden: Heer van Winghe.
    1394, 22 april: Philips van der Coudenburch verkoopt de helft van de Heerlijkheid van ‘t Kile aan zijn oom Wouter van der List, ridder. Philips is de zoon van dan wijlen Philips van den Coudenburch. Kile lag binnen de vrijheid van Antwerpen. Getuigen zijn zijn magen en vrienden Heer Henrik van Ranst, Heer Willem en Adam van Berchem, broers, Heer Philips Villain, Heer Symon van den Coudenburch, allen ridders, Floris van Kets !, 12. 1. Wouter van Winghe (waarschijnlijk zijn zoon GW), en Wouter van Ranst Henriczn (nr 28, “Bijdragen tot de geschiedenis van Brabant”, J. P. Goetschalkx, pg 640).
    1400, 13 april: Floris van Kets wordt als poorter toegelaten (“Poorters van Antwerpen 1390-1443”, A. v. d. Hoek, 2002). 1442, 13 april: Floris van Kets toegelaten als poorter van Antwerpen. Geen beroep (Stadsarchief Antwerpen, Lijst nieuwe poortrers. Wellicht twee verschillende personen. ! GW)
    In 1411 is er een geschil tussen Aernout van Immerseel en zijn schoonzoon Jan van Wittem. Bij een oorkonde van 11 october 1411 voor de Schepen van Lier doen en aantal scheidsrechters uitspraak: Dat zijn Heer Aert en Jan van Immerseel, Floris van Kets ,ridder en Heer van Winghe” (Bron: Genaeologie van Immerseel). Floris (Florentius) wordt vermeld als zoon van 10. 2 Wolfardus van Kets en Beatrix Booijart, daarnaast had hij een broer Zegerus en twee zusters Elisabeth die huwde met Joannes van Goeye en Margaretha (Bron: www.geocities)
  • Vermelding vanaf 11 oktober 1411: Floris van Kets, Heer van Winghe..
    Varia: In 1411 is er een geschil tussen Aernout van Immerseel en zijn schoonzoon jan van Wittem Bij een oorkonde van 11 october 1411 voor de Schepen van Lier. doen en aantal scheidsrechters uitspraak Dat zijn Heer Aert en Jan van Immerseel, Floris van Kets ridder en Heer van Winghe. Bron Genaeologie van Immerseel. Floris (Florentius) wordt vermeldt als zoon van Wolfardus van Kets en Beatrix Booijart, daarnaast had hij een broer Zegerus en twee zusters Elisabeth die huwde met Joannes van Goeye en Margaretha. Bron www geocities.
  • Hij is overleden na 1442.
  • Een kind van Wulfert Jansz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne) en Beatrice Booijart
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 april 2023.

Gezin van Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne)


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne)

Beatrice Booijart
± 1340-????

Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne)
± 1364-> 1442



Onbekend


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Cats, Kets van Winghe(ne)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I23864.php : benaderd 17 januari 2026), "Floris Wulfertsz [Heer] van Cats, Kets van Winghe(ne) (± 1364-> 1442)".