STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Anna Wijntgens (1594-> 1649)

Persoonlijke gegevens Anna Wijntgens 

  • Zij is geboren op 13 februari 1594 in Amsterdam, NH, NL.Bron 1
    Amsterdam (Oude Kerk) dtb-d.1594, 13 februari, 2-p.215 ; Anna dr van Casper Wijntges en Marija Stalpaert
  • Geloof: Gereformeerd.
  • Woonachtig: in de Munt, Enkhuizen, NH, NL.
  • (Akte) .
    5C. Een van de 6 vicarieën van het college van Sint Hieronimus binnen de stad Delft, waarbij een zesde deel van 83 morgen 75 roede land behoort.
    18-7-1626: Jacob de Ghein de Jonge namens zijn mede-erfgenamen bij dode van zijn grootvader meester Johan Stalpaert, volgens octrooi d.d. 6-12-1581, testament d.d. 3-3-1593 en scheiding op 23-1-1612 (L.H. 144, cap. N.H., fol. 68).
    8-2-1642: Jonkvrouwe Elisabeth van Lambrouck, weduwe van Willem Dimmer, rentmeester van de baronie van Ysselsteyn, en haar nicht jonkvrouwe Anna Wijntgens, weduwe van Jonkheer Bucho van Schroyesteyn, hulde door Cornelis Dimmer, lid van de kamer vanjustitie van Vyanen, volgens procuratie verleden op 22-11-1641 voor Thobias van Helmont, schout-, Jan Jansz.
  • (Akte) van 21 juni 1625 tot 21 september 1635.Bron 2
    DE LEENKAMER VAN DE HOF TE WASSENAAR, 1226-1744
    door C. Hoek. Eerder gepubliceerd in ‘Ons Voorgeslacht’, jrg. 33 (1978) en jrg. 41 (1986), een uitgave van de Zuidhollandse Vereniging voor Genealogie
    nr.358. (13..: de Dunctienden, de zwaentienden en de helft van de smaltlenden, 1383: - en de smaltienden, 1474: de Doncktienden en smaltienden, op de Donck, 1643: behorende aan het huis Rosenburch, belend ten noordwesten: de scheiding met Wassenaer, ten zuidoosten: de Voorwatering, ten noordoosten: de Dooleyndesloot die loopt langs de noordzijde van de woning van het Sint Catharijnegasthuis te Leyden in de genoemde watering aan de Delftse weg bij de Wadding aan de noordoostzijde van het proven- of aalmoesland van Jorijs Paets en Cornelis Ouwelant, dan 10 hond van de erven van heer Gerrit van Lockhorst, de erfgenamen van Cornelis Paets, Aelbert Gerrits en nu de kinderen van Cornelis Corsteman, het Sint Stevenshofje te Leyden aan het zuid-oosteynde van de scheiding van Wassenaer, welke landen alle aan de zuidwestzijde van de Dooleyndesloot liggen en dus in de Doncktienden zijn begrepen).
    -
    4-9-1598: Jonkvrouwe Maria Stalpaerts, gehuwd met Caspar Weyntgens, muntmeester van Westvrieslandt, na boedelscheiding op 10-6-1595 (H,fol. 121v).
    21-6-1625: Anna en Elysabeth Wijntges, onmondig, vader: Caspar Wijntgis, muntmeester te Hoorn, hulde door Hans van Goorle, burger van Alcmaer, volgens procuratie verleden op 7-.-1625 voor notaris Heyndrick Hessels te Hoorn, bij dode van hun moeder jonkvrouwe Maria Stalpaerts van der Wyelen (K, fol. 43).
    21-9-1635: Jan de Witte, onmondig, vader: meester Pieter de Witte, na overdracht door Anna Wijntgis, gehuwd met Bucho van Schroyesteyn, mede namens haar zuster Elisabeth Wijntgis, wonende aan de westzijde van de Nieuwe Gracht bij de Sint Servaeskerk te Utrecht, volgens procuratie verleden op 24-6-1635 voor notaris Johanvan Leeuwen aldaar (K, fol. 107v).
    22-6-1637: Jeronimus de Witte, onmondig, vader: Pieter de Witte, bij dode van zijn broer Jan de Witte (K, fol. 124v).
  • (Akte) op 26 februari 1650.
    Utrecht, not.akte G.Vastert, inv.264 dd.1650, 26 feb. akte 42.
    Constituant: Viglius van Schroyestein, als momboir diens moeder Anna Wyntgis, wonend aan de Nieuwe Gracht tegens over St.Servaesconvent.
    geconstitueerde: Nicolaes Stalpert van der Wiele, neef van Anna Wyntgis.
  • Zij is overleden na 1649.
  • Een kind van Caspaer Balthasarsz [muntmeester] Wijntgens (Weyntges) en Maria Jans Adriaen Stalpert van der Wiele
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 augustus 2023.

Gezin van Anna Wijntgens

(1) Zij is getrouwd met Floris den Otter.

Zij zijn getrouwd op 28 oktober 1625 te Enkhuizen, NH, NL, zij was toen 31 jaar oud.

inschrijvingsdatum: 04-10-1625
naam bruidegom: [den] Otter, Floris
naam bruid: Wijntiens, Anna
bronverwijzing: DTB-T Amsterdam1625; 430, p.269
Opmerkingen: Huwelijksintekeningen van de KERK.
Ondertrouwregister: NL-SAA-26380828
1702-09_45 DTB Enkhuizen 45. Huwelijksafkondigingen, 1618-1629.
Huwelijksafkondiging Floris den Otter en Anna Wintjes, 03-10-1625
Datum huwelijksafkondiging:03-10-1625
Plaats huwelijksafkondiging:Enkhuizen
Datum huwelijk:28-10-1625
Plaats wettig huwelijk:Enkhuizen
Bruidegom:Floris den Otter
Voornaam: Floris
Tussenvoegsel: den
Achternaam:Otter
Woonplaats: Amsterdam
Bruid:Anna Wintjes
Voornaam: Anna
Patroniem: Wintjes
Woonplaats: Enkhuizen
Adres: in de Munt
Kerkelijke gezindte:Gereformeerd
Toegangsnummer:1702-09 Doop-, trouw- en begraafboeken Enkhuizen
Inventarisnummer:45
Folio:59
Bijzonderheden:Uit bronnen van het gemeentearchief Amsterdam blijkt dat Floris 27 jaar oud was en woonde op de
Koningsgracht. Anna was 28 jaar oud. Het huwelijk werd gesloten door Petrus Alberti.

1702-17_62 DTB Hoorn 62. Huwelijksafkondigingen, 1617-1625.
HuwelijksafkondigingHuwelijksafkondiging Floris den Otter en Anna Weijntjes, 05-10-1625
Datum huwelijksafkondiging:05-10-1625
Plaats huwelijksafkondiging:Hoorn
Plaats wettig huwelijk:Enkhuizen
Bruidegom:Floris den Otter
Voornaam: Floris
Tussenvoegsel: den
Achternaam:Otter
Burg. staat: jongeman
afkomstig uit: Amsterdam
Bruid:Anna Weijntjes
Voornaam: Anna
Patroniem: Weijntjes
Burg. staat: jongedochter
Woonplaats: Enkhuizen
Toegangsnummer:1702-17 Doop-, trouw- en begraafboeken Hoorn
Inventarisnummer:62
Folio:119a

Kind(eren):

  1. Nicolaes den Otter  ± 1630-< 1670


(2) Zij is getrouwd met Bucho Joostensz van Schrooyestein.

Zij zijn getrouwd rond 1635.


Kind(eren):

  1. Gerard van Schrooyestein  ± 1630-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Wijntgens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Wijntgens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Stadsarchief Amsterdam - DTB Dopen DTB-D 2-p215
  2. www.hogenda.nl Registers van leenkamers 358

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1594: Bron: Wikipedia
    • 27 februari » Hendrik IV wordt koning van Frankrijk.
    • 6 maart » De broers Lodewijk II, Willem en Johan Casimir van Nassau-Weilburg verdelen hun bezittingen. Lodewijk krijgt Ottweiler, Willem krijgt Weilburg en Johan Casimir krijgt Gleiberg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wijntgens


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I22891.php : benaderd 15 januari 2026), "Anna Wijntgens (1594-> 1649)".