STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg (1170-1235)

Persoonlijke gegevens Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg 

  • Hij is geboren in het jaar 1170.
  • Vermelding in het jaar 1192.
    Vrouwe Alaysa van Tilborch schenkt in 1192 met haar zoon Giselbertus II, heer van Tilburg, gedeelten van de tiende van Helvoirt aan de pastoor van Oost-Tilburg.
  • (Akte) vanaf 2 oktober 1192.Bron 1
    1192 oktober 2 / Brussel, ARA, Kerk. arch. 10256/1
    Gijsbrecht, heer van Tilburch, en zijn moeder vrouw Alaysa brengen de lieden wonende op hun allodium Hellevorth onder de kerk van Orientalis Tilburch, de moederkerk, op voorwaarde dat, wanneer op dit allodium een kapel zal zijn gebouwd, de pastoor van Oosttilburg of zijn coadjutor of vicarius daar zal celebreren en daarvoor een derde van de tiende van Helvoirt zal genieten.
    Acta sunt hec anno Verbi incarnati MoCoLXXXoIIo, in sepedicte matricis ecclesie cimiterio in die beati Leodegarii martiris coram testibus idoneis: Oliuero presbitero, Giselberto comite, Arnoldo de Tilburch, Gerardo et Arnoldo de Huclem, Lamberto etmultis aliis probis hominibus, quorum nomina recitari perlongum esset.
  • (Akte) vanaf 1199.Bron 1
    1199
    Hendrik I, hertog van Lotharingen en Brabant, verklaart dat Gillebertus, filius Gilleberti de Tilbort afstand deed van zijn rechten op een bos en andere gronden gelegen bij de hoeve La Chize [Terkiezen] in Nodebais [Nodebeke] aan het klooster van Hastière.
    de Bruijn, 1974, uit Lahaye, 458; verbeterd door Plevoets; verband tussen Giselbert = van Tilburg = van Nodebais = van Landenne en meerdere leden van die familie en latere bronnen betreffende deze familie
  • (Akte) vanaf 1 mei 1234.Bron 1
    1234 mei 1 afschrift
    Gilbertus miles de Tilborgh, nobilis vir, oorkondt dat zijn broer Walterus miles nobilis vir de Tilborgh, een derde van de oude tiende site in territorio de Bercle, die Wouter van Gijsbert in leen hield, aan hem heeft afgestaan ten behoeve van de St. Gertrudisabdij te Leuven onder voorbehoud van zijn recht op de novale tiende; voor welke tiende de abdij een jaarlijkse cijns van 2 Keulse penningen zal betalen op St. Petrus banden.
    Actum apud Buscum, anno Domini MoCCoXXXo quarto, in festo Philippi et Iacobi. Testes autem huius donationis et facti sunt hii: Arnoldus nobilis vir de Dist, Arnoldus de Wesemael, H. et R. milites de Kuch, Goswinus Boch, Otthemanus de Dormael, Henricus de Sterbeka, W(illelmus) Hille, H. de Gochenorch(?) et alii quam plures.
    Camps, nummer 175.
  • Hij is overleden in het jaar 1235 in Tilburg, NB, NL (Huis De Reyt), hij was toen 65 jaar oud.
  • Een kind van Giselbert (II) [1e Heer] van Landen van Tilborgh en Alaysa Harpersdr. van Boxtel (Van Boychstel)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 juli 2023.

Gezin van Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg


Kind(eren):

  1. Oda Arnoldsdr van Tilburg  ± 1170-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. OORKONDEN Midden709-1299

Over de familienaam Van Tilburg


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I22366.php : benaderd 12 januari 2026), "Giselbert (II) [2e Heer] van Tilburg (1170-1235)".