STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Gijsbert de Cocq van Neerijnen (± 1310-1363)

Persoonlijke gegevens Gijsbert de Cocq van Neerijnen 


Gezin van Gijsbert de Cocq van Neerijnen

Hij is getrouwd met Goedele Utenham.

Zij zijn getrouwd.

Petronelle (Neele) De Cocq Van Neerijnen 1325-1380
Willem de Cock van Neerijnen 1340-1403
Elisabeth de Cocq van Neerijnen ± 1340-± 1385
Roelof de Cock van Neerijnen ± 1345-> 1417
Berta de Cock van Neerijnen ± 1350-????
Christina de Cock van Neerijnen ± 1350-????
Frederik de Coq van Neerijen

Kind(eren):



Notities over Gijsbert de Cocq van Neerijnen

Een kleinzoon van hem, Gijsbert de Cocq van Neerijnen, ridder, bouwde in het jaar 1350, op 1000 meter afstand van kasteel Waardenburg, een kasteel “Clingelenburg”, later “Neerijnen” geheten. Beide kastelen hebben altijd dezelfde bezitters gehad. In 1974 werd huize Neerijnen, samen met ca 300 ha uniek natuurgebied, verkocht voor de lieve som van fl. 2.210.000,-- aan de “Stichting Het Gelders Landschap”, die nauw samenwerkt met de “Stichting Vrienden der Gelderse Kastelen”.

Het geslacht De Cocq van Neerijnen stierf uit in 1934.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gijsbert de Cocq van Neerijnen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gijsbert de Cocq van Neerijnen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gijsbert de Cocq van Neerijnen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam De Cocq van Neerijnen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I18066.php : benaderd 24 januari 2026), "Gijsbert de Cocq van Neerijnen (± 1310-1363)".