STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Albert [Burggraaf van Utrecht] van Cuijk van Herpen (1170-1233)

Persoonlijke gegevens Albert [Burggraaf van Utrecht] van Cuijk van Herpen 

  • Hij is geboren in het jaar 1170.
  • Titel: burggraaf van Utrecht
  • Eigendom: heer van Cuijck, Grave, Herpen, Eschenaren, Asten en Merum.
  • Vermelding van 1212 tot 1246: Altena en Horne.
    Uit: De geslachten van Altena en Horne tot ca. 1300 ; door Drs. T. Klaversma
    (Historisch Onderzoek Weert)
    Als in 1212 Dirk (III) van Altena, zoon van Boudewijn, met Jan van Heusden een verdrag sluit, zijn Rutger van Meerheim en Albert van Cuyk, die misschien - één van zijn zoons heette Rutger - met een dochter van Rutger van Meerheim getrouwd was, zijn borgen.[39] In een oorkonde van 1 maart 1240 van Hendrik, heer van Cuyk, waarin hij de tienden van Herten en Meerheym aan de Munsterabdij te Roermond verkoopt, zijn Dirk III van Altena en Willem van Home, ogenblikkelijk na magister Frederik van Cuyk, getuigen. Als in 1246 Hendrik, heer van Cuyk, het patronaatsrecht van Herten aan de Munsterabdij schenkt, is een erfgenaam van Dirk III van Altena nl. Willem, heer van Home en Altena, de eerste getuige. In beide gevallen gaat het om vroeger bezit van Rutger van Meerheim.[40] Als Dirk III van Altena zijn bezit te Marilles in Waals-Brabant in 1236 afstaat aan het klooster La Ramée, zijn Rutger van Cuyk en Willem van Home, de eerste getuigen.[41]
    ---
    39) VAN DEN BERGH. t.a.p. I, de nrs. 182, 183, 195, 209, 214, 228.
    40) J. LINSSEN. t.a.p. Jrg. 1954 - 1955 p. 169. Hij geeft aan Albert van Cuyk een Adelheid van Voorne tot vrouw, evenwel zonder documentatie. De ook door hem opgemerkte gelijkheid van namen en het bezit van goederen in de heerlijkheid Meerheim, doen een huwelijk van Albert van Cuyk met een dochter van Rutger van Meerheim vermoeden. Vergelijk SMEETS - KEYSER - SCHUURMAN t.a.p. de nrs. 42 en 50. Hoewel het absolute bewijs niet geleverd is, dat deze Dirk niet de tweede, maar de derde Dirk van AItena was, zullen we hem in het vervolg gemakshalve Dirk III noemen.
    41 EDG.DE MARNEFFE. Carlae Rameienses, Bijdragen tot de Geschiedenis van het Aloude Hertogdom Brabant, Jrg. 1905, p.378.
  • Hij is overleden in het jaar 1233, hij was toen 63 jaar oud.
  • Een kind van Hendrik Hermansz (II) [Heer] van Cuijk van Herpen en Sophia Dirksdr [Vrouwe] van Rhenen Van Herpen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 september 2024.

Gezin van Albert [Burggraaf van Utrecht] van Cuijk van Herpen

Hij is getrouwd met Hadewych [Vrouwe] van Merheim (Merum).

Zij zijn getrouwd rond 1195 te Merum, Limb, NL.

Dirk van CUIJK ± 1200-> 1253
Aleidis van CUIJK ± 1200-± 1275
Willem van CUIJK 1204-????
Margareta Van Kuyc van CUIJK ± 1205-????
Hubert van DINTHER ± 1205-????
Rutger van CUIJK ± 1210-± 1264
Hendryck III van CUIJK ± 1212-1265

Kind(eren):

  1. Aleidis van Cuijk  ± 1200-± 1275 
  2. Margaretha van Cuijk  ± 1200-> 1236 
  3. Willem van Cuijk  1204-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert [Burggraaf van Utrecht] van Cuijk van Herpen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albert [Burggraaf van Utrecht] van Cuijk van Herpen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Cuijk van Herpen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I18000.php : benaderd 22 januari 2026), "Albert [Burggraaf van Utrecht] van Cuijk van Herpen (1170-1233)".