De temperatuur op 30 april 1915 lag tussen 4,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
24 april » De Armeense Genocide begint.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
Trouwdag 18 maart 1942
De temperatuur op 18 maart 1942 lag tussen 7,5 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
25 januari » Thailand verklaart de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk de oorlog.
7 maart » De Nederlandse mijnenveger Eland Dubois wordt door de eigen bemanning tot zinken gebracht nadat het schip was gespot door een Japans verkenningsvliegtuig.
9 maart » Het KNIL capituleert op Java. Japanse jaartelling; 17-3-9.
19 maart » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club San José.
22 augustus » Brazilië verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.
Dag van overlijden 30 september 1942
De temperatuur op 30 september 1942 lag tussen 11,2 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
19 maart » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club San José.
5 april » Japanse strijdkrachten voeren een bombardement op Colombo en de marinebasis daar uit, maar de geallieerde schepen hadden al op 30 maart de haven verlaten.
9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Middendorp, "Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-simmers/I54984.php : benaderd 16 maart 2026), "Mietje Blitz (1915-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.