Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland » Naatje van Leeuwen (1886-1942)

Persoonlijke gegevens Naatje van Leeuwen 


Gezin van Naatje van Leeuwen

Zij is getrouwd met Gerard Wolf (Gabriël) van Tijn.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1918 te Naaldwijk, zij was toen 31 jaar oud.Bron 1

Gerard van Tijn en Naatje van Leeuwen hadden drie kinderen. Hun oudste dochter Roza trouwde in 1941 en verhuisde naar Amsterdam.

Het echtpaar van Tijn werd op 8 oktober 1942 opgehaald en weggevoerd. De thuiswonende kinderen Ida en Levie hadden zich al op 14 augustus 1942 in Amsterdam gemeld., civil

Kind(eren):

  1. Levie van Tijn  1918-1942
  2. Roza van Tijn  1921-1943 
  3. Ida van Tijn  1925-1942

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Naatje van Leeuwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Naatje van Leeuwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Naatje van Leeuwen

Roosje Cats
1851-1926

Naatje van Leeuwen
1886-1942

1918
Roza van Tijn
1921-1943
Ida van Tijn
1925-1942

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Nationaal Archief / Huwelijksregister 1918, Aktenummer 8

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 mei 1886 lag rond de 10,7 °C. Er was 8 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
      • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
      • 1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
      • 1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
      • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
      • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
    • De temperatuur op 27 februari 1918 lag tussen 5,0 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 6,0 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
      • 9 april » Succesvolle Duitse aanval in Vlaanderen.
      • 17 oktober » Officiële stichting van Joegoslavië.
      • 28 oktober » Tsjecho-Slowakije wordt onafhankelijk van Oostenrijk-Hongarije.
      • 2 november » In Duitsland breekt een algehele opstand uit die bekend wordt als de Novemberrevolutie, met als hoogtepunt het afzetten van de Duitse keizer Wilhelm II en de vorming van een democratische republiek.
      • 18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
    • De temperatuur op 26 oktober 1942 lag tussen 5,8 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 6,3 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
      • 15 februari » Rond half vijf 's ochtends liep Hr. Ms. Van Ghent, door een navigatiefout, aan de grond in Stolze-straat op het kustrif van het eiland Bamidjo.
      • 18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
      • 26 november » Première van de film Casablanca in New York.
      • 4 december » De Verenigde Staten bombarderen voor het eerst het vasteland van Italië.
      • 6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1944 » William Temple (63), Anglicaans aartsbisschop van Canterbury
    • 1955 » Arne Eggen (74), Noors componist/organist
    • 1957 » Nikos Kazantzakis (74), Grieks schrijver
    • 1959 » Ernst Fast (78), Zweeds atleet
    • 1964 » Agnes Miegel (85), Duits dichteres en schrijfster
    • 1966 » Alma Cogan (34), Engels zangeres

    Over de familienaam Van Leeuwen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Middendorp, "Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-simmers/I44554.php : benaderd 14 maart 2026), "Naatje van Leeuwen (1886-1942)".