Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland » Pieternella van Drielen (1762-1825)

Persoonlijke gegevens Pieternella van Drielen 

  • Zij is geboren in het jaar 1762.
  • Beroep: .
    Baker 1816; kinderminne 1819; bakerminne 1825
  • Zij is overleden op 8 juli 1825 in Colijnsplaat, zij was toen 63 jaar oud.
  • Een kind van N.N. van Drielen en N.N. (onbekend)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 januari 2008.

Gezin van Pieternella van Drielen

Zij is getrouwd met Leendert Janse Laven.

Zij zijn getrouwd

Erk. kind: Antonie, ingeschr. BS Kolijnsplaat 21-11-1818., civil

Kind(eren):

  1. Cornelia Laven  1789-1824
  2. Jan Laven  1790-???? 
  3. Tona Laven  1791-1857 
  4. Sara Laven  1793-1878
  5. Maria Laven  1797-1843
  6. Anthonij (Anton) Laven  1798-1874 


Notities over Pieternella van Drielen


= Pieternella Driel 1874
= Pieternella van Driele 1816

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieternella van Drielen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieternella van Drielen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieternella van Drielen

Pieternella van Drielen
1762-1825


Jan Laven
1790-????
Tona Laven
1791-1857
Sara Laven
1793-1878
Maria Laven
1797-1843

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 juli 1825 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Drielen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Middendorp, "Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-simmers/I43571.php : benaderd 16 januari 2026), "Pieternella van Drielen (1762-1825)".