Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland » Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert) (1520-1580)

Persoonlijke gegevens Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert) 

  • Hij is geboren in het jaar 1520 in Weert.
  • Beroep: .Bron 1
    meester glasmaker te Helmond en Gemert
  • Hij is overleden op 30 januari 1580 in Gemert, hij was toen 60 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 mei 2019.

Gezin van Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert)

Hij is getrouwd met Sophia Hendriksdr van Eijnatten.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1551 te Gemert, hij was toen 31 jaar oud.Bron 2

https://www.genealogieonline.nl/north-vannunen-family/P6825.php




Kind(eren):

  1. Jan van Amstel (van Weert)  ± 1558-1590 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert)

Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert)
1520-1580

1551

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Heemkundekring Gemert
  2. Stamboom North vanNunen

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1580: Bron: Wikipedia
    • 6 april » Een aardbeving in het Nauw van Calais (6,0 op de schaal van Richter) zorgt voor veel schade in Frankrijk en Engeland, maar ook in het huidige België. In Oudenaarde vallen verscheidene doden en gewonden door vallend puin.
    • 15 juni » Filips II van Spanje laat Willem van Oranje vogelvrij verklaren.
    • 17 juni » De Slag op de Hardenbergerheide tussen het Spaanse leger en de Staatse huurlingen vindt plaats.
    • 25 augustus » Slag om Alcantara: Spanje verslaat Portugal.
    • 26 september » Francis Drake, Brits ontdekkingsreiziger, keert terug in zijn geboorteland, na een tocht om de wereld
    • 26 november » Rooms-katholieken en Hugenoten sluiten de Vrede van Fleix. Hiermee komt een eind aan de zevende godsdienstoorlog in Frankrijk


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Amstel (van Weert)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Middendorp, "Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-simmers/I40623.php : benaderd 30 januari 2026), "Petrus Adriaensz van Amstel (van Weert) (1520-1580)".