Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland » Johanna Moerdijk (1859-1921)

Persoonlijke gegevens Johanna Moerdijk 


Gezin van Johanna Moerdijk

(1) Zij is getrouwd met Nicolaas Boutens.

Zij zijn getrouwd op 31 mei 1883 te Krabbendijke, zij was toen 24 jaar oud.Bron 2

http://denhaag.digitalestamboom.nl/(c1vx3a455k24sdy3dvdnezu5)/detailx.aspx?p=10434656&ID=247435&book=R&role=X&page=

vier kinderen op de gezinskaart: Maatje Fop, Maria, Johanna, Dirkje
Adriana Simmers ontbreekt in dit rijtje: jong overleden? Vóór geboorte van Anna en Frederika?, civil

Kind(eren):

  1. Klazina Boutens  1883-1944
  2. Adriaan Boutens  1886-????
  3. Cornelis Boutens  ± 1886-1887
  4. Johannes Boutens  ± 1887-1888
  5. Boutens  ± 1889-1889
  6. Maatje Adriana Boutens  ± 1890-1891


(2) Zij is getrouwd met Fop Simmers.

Zij zijn getrouwd op 31 mei 1893 te Den Haag, zij was toen 34 jaar oud.Bron 3

BruidegomFop Simmers , 37 , stoker
Vader van de bruidegomDirk Simmers , metselaar
Moeder van de bruidegomMaria Abels , zonder beroep
BruidJohanna Moerdijk , 34 , werkster
Vader van de bruidAdriaan Moerdijk , arbeider
Moeder van de bruidMaatje Klap , zonder beroep
GetuigeRobbert Pieter Freeman , 51 , stoker
GetuigeJacobus Nicolaas Johannes de Jongh , 50 , broodbakker
GetuigeFranciscus Philippus van Rooij , 58 , bediende
GetuigeJean Ernest Roussel , 46 , korenmolenaar

Plaats's-Gravenhage
Huwelijksdatum31-05-1893

Robbert Freeman x Jacoba Simmers is een zwager van Fop Simmers

Archief Den Haag
http://193.172.27.173/virtuelestudiezaal/BeschrijvingHuwelijksAkte.aspx?nn=3&akteid=2023810&containerid=2023806

"Fop Simmers, oud zevenendertig jaren, stoker, geboren te Zierikzee, wonende alhier, laatst te Amsterdam, weduwnaar van Cornelia Moerdijk, meerderjarige zoon van Dirk Simmers, metselaar en Maria Abels, zonder beroep, beiden woonachtig te Amsterdam

Johanna Moerdijk, oud...

Kind(eren):

  1. Maria Simmers  1894-> 1960 
  2. Adriana Simmers  1895-1895
  3. Johanna Simmers  1896-???? 
  4. Dirkje Simmers  1898-???? 
  5. Anna Simmers  1899-1901
  6. Frederika Simmers  1900-1901

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Moerdijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Moerdijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Moerdijk

Janna Karels
1794-1863
Maatje Klap
1826-1899

Johanna Moerdijk
1859-1921

(1) 1883
Cornelis Boutens
± 1886-1887
Johannes Boutens
± 1887-1888
Boutens
± 1889-1889
(2) 1893

Fop Simmers
1856-1924

Maria Simmers
1894-> 1960
Anna Simmers
1899-1901

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. gezinskaart Digitale Stamboom Den Haag
    2. Zeeuws Archief en gezinskaart Digitale Stamboom Den Haag
    3. Gem. archief Den Haag

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 mei 1859 lag rond de 13,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
      • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
      • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
      • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
      • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
      • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.
    • De temperatuur op 31 mei 1893 lag rond de 8,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
      • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
      • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
      • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
      • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
      • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
    • De temperatuur op 16 juni 1921 lag tussen 6,8 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
      • 9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
      • 13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
      • 15 maart » Stichting van de Poolse voetbalclub Raków Częstochowa.
      • 21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
      • 18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Moerdijk

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Moerdijk.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Moerdijk.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Moerdijk (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Middendorp, "Stamboom Simmers uit Zierikzee en Stavenisse in Zeeland ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-simmers/I28153.php : benaderd 10 maart 2026), "Johanna Moerdijk (1859-1921)".