De temperatuur op 23 juli 1924 lag tussen 12,1 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Paul Huf, Nederlands fotograaf († 2002)
16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
Trouwdag 15 juni 1967
De temperatuur op 15 juni 1967 lag tussen 10,8 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 12,3 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » Voor het eerst wordt reclame uitgezonden op de Nederlandse televisie.
22 februari » Soeharto neemt in Indonesië de macht over van Soekarno.
1 maart » De Geldersch-Overijsselsche Courant wordt een kopblad van het door Kluwer uitgegeven Deventer Dagblad en verschijnt dagelijks, met een eigen redactie in Lochem.
10 mei » Oprichting van de Alkmaar Zaanstreek-combinatie (AZ '67), de voorloper van het huidige AZ, na een fusie tussen Alkmaar '54 en FC Zaanstreek.
30 mei » De onafhankelijke Republiek Biafra wordt uitgeroepen.
29 november » Robert McNamara kondigt aan dat hij zal vertrekken als minister van Defensie, en president van de Wereldbank zal worden. Dit is het gevolg van zijn advies aan president Lyndon B. Johnson eerder die maand, om het aantal troepen in Vietnam te bevriezen, het bombarderen te beëindigen, en het vechten aan Zuid-Vietnam over te laten.
Dag van overlijden 4 juni 2005
De temperatuur op 4 juni 2005 lag tussen 11,8 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 5,6 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
10 februari » Wereldpremière van het prototype van de 'Formula Zero' kart op de AutoRAI in Amsterdam, een kart die rijdt op brandstofcellen en waterstof.
19 maart » Wielrenster Trixi Worrack wint de zevende en laatste editie van de Italiaanse eendagswedstrijd Primavera Rosa.
31 maart » Prins Albert neemt de bestuurlijke taken van Monaco over van zijn zieke vader Prins Reinier III.
7 juni » Johan Cruijff, Sjoukje Dijkstra, Anton Geesink, Nico Rienks en Ard Schenk zijn door NOC*NSF onderscheiden met de Fanny Blankers-Koen Trofee. De vijf zijn de eerste winnaars van de prijs, die door NOC*NSF gezien wordt als de Nobelprijs van de sport.
21 juli » Na de Terroristische aanslagen in Londen van 7 juli 2005, wordt Londen opnieuw opgeschrikt door een reeks explosies van bommen in het openbaar vervoer. Zie Terroristische aanslagen in Londen van 21 juli 2005.
31 oktober » Het United Nations Environment Programme (UNEP) publiceert een atlas met veranderingen van meren in Afrika als gevolg van klimaatverandering: het Tsjaadmeer is massief verkleind, de oevers van het Nakurameer in Kenia zijn ontbost en de oevers van het Victoriameer zijn sterk bevolkt gedurende de laatste tientallen jaren.
Dag van begraven 9 juni 2005
De temperatuur op 9 juni 2005 lag tussen 4,3 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 12,6 uur zonneschijn (76%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
15 maart » De Kosovaarse president Ibrahim Rugova ontsnapt aan de dood als een bom ontploft in een vuilnisbak die langs de weg staat waarlangs hij met zijn auto passeert.
23 maart » In Nederland treedt D66-minister Thom de Graaf van Bestuurlijke Vernieuwing af, nadat in de Nacht van Van Thijn de gekozen burgemeester door de Eerste Kamer is getorpedeerd.
28 maart » Zware aardbeving voor de kust van Sumatra.
3 april » Tom Boonen wint in eigen land de 89ste editie van de Belgische wielerklassieker de Ronde van Vlaanderen.
4 juli » Project Deep Impact: een ruimteprojectiel slaat in op de komeet Tempel 1.
6 augustus » In Frisco, de noordelijke voorstad van Dallas, wordt het Pizza Hut Park officieel geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: B. Schraa, "Stamboom Schraa", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schraa/I5677.php : benaderd 24 januari 2026), "Meike Baas (1924-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.