De temperatuur op 14 september 1910 lag tussen 9,5 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.
Trouwdag 15 juni 1967
De temperatuur op 15 juni 1967 lag tussen 10,8 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 12,3 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
28 maart » de Royal Air Force bombardeert de Liberiaanse olietanker Torrey Canyon om de uitstromende olie te doen ontbranden.
23 juli » De Franse wielrenner Roger Pingeon wint de Ronde van Frankrijk.
31 juli » Mark Spitz verbetert in Winnipeg het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag van Luis Nicolao met zeventiende van een seconde tot 56,3.
2 augustus » Lunar Orbiter 5 wordt gelanceerd. Hij komt in zijn baan om de maan op 4 augustus.
21 september » De kleurentelevisie wordt voor de eerste keer aan het grote publiek getoond tijdens de elektronicabeurs Firato in Amsterdam.
25 oktober » Het laatste gat wordt gedicht in de dijk rond Zuidelijk Flevoland.
Dag van overlijden 15 december 1998
De temperatuur op 15 december 1998 lag tussen 7,0 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 12,7 mm neerslag gedurende 10,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
5 februari » In Six Flags America wordt de attractie ROAR geopend.
1 april » Scheidsrechter Mario van der Ende moet de halve finale in de Champions League (Real Madrid - Borussia Dortmund) ruim 90 minuten uitstellen omdat een van de doelpalen vlak voor aanvang afbreekt. Een ander doel is niet aanwezig en moet van een acht kilometer verderop gelegen amateurveld worden aangevoerd.
21 mei » President Soeharto van Indonesië treedt af.
13 juni » Emeritaat van Johannes ter Schure als bisschop van Bisdom 's-Hertogenbosch en benoeming van Antoon Hurkmans tot zijn opvolger.
7 september » In het Magic Kingdom wordt de attractie Mr. Toad's Wild Ride gesloten.
8 november » In de Pakistaanse stad Lahore wint de Nederlandse hockeyploeg voor de vierde keer de Champions Trophy.
Dag van begraven 19 december 1998
De temperatuur op 19 december 1998 lag tussen 4,3 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 10,1 mm neerslag gedurende 6,8 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (18%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
20 januari » De Communistische Partij in Chili klaagt oud-dictator Augusto Pinochet aan wegens schendingen van de mensenrechten.
25 april » Zwitser Rolf Järmann wint de 33ste editie van de Amstel Gold Race.
15 augustus » Een bom in Omagh, Noord-Ierland, kost aan negenentwintig mensen het leven.
29 augustus » Bisschopswijding van Antoon Hurkmans, Nederlands bisschop van Bisdom 's-Hertogenbosch, door bisschop Johannes ter Schure in de Sint-Janskathedraal te 's-Hertogenbosch.
18 september » Ontslag van de Nederlander Paul Verschuren als bisschop van Bisdom Helsinki (Finland).
26 november » Tony Blair spreekt als eerste minister-president van het Verenigd Koninkrijk het Ierse parlement toe.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: B. Schraa, "Stamboom Schraa", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schraa/I5671.php : benaderd 24 januari 2026), "Bernhardus Jalink (1910-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.