Stamboom Scholman » Henri Mathieu Canjels (1779-1870)

Persoonlijke gegevens Henri Mathieu Canjels 


Gezin van Henri Mathieu Canjels

(1) Hij is getrouwd met Elisabeth Spettel.

Zij zijn getrouwd op 18 augustus 1809 te Venlo, Provincie Limburg, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.

Uit dit eerste huwelijk:

1.Henri Joseph Canjels (ook Hendrik Joseph) volgt IIIa.
2.Henri François Canjels geboren Venlo 2 mei 1813.

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Anna Catharina Kraghen.

Zij zijn getrouwd voor 23 november 1821 te Venlo, Provincie Limburg, Nederland.

Uit dit tweede huwelijk:

1.Marcellus Jan Canjels geboren Venlo 1 april 1818.
2.Maria Elisabeth Canjels geboren Venlo 23 januari 1820.

Kind(eren):



(3) Hij is getrouwd met Jacoba Carolina van Douveren.

Zij zijn getrouwd op 23 november 1821 te Venlo, Provincie Limburg, Nederland, hij was toen 42 jaar oud.

Uit dit derde huwelijk:

1.Maria Agnes Canjels geboren Venlo 22 december 1822, trouwde Venlo 13 oktober 1846 met Peter Hubert Hendriks, geboren Venlo 27 april 1820, zoon van Nicolaas Hendriks en Gertrudis Langenhorst.
2.Catharina Jacoba Canjels geboren Venlo 10 februari 1825, trouwde Venlo 10 oktober 1843 met Hendrik Hubert Caspar Bloemen, geboren Venlo 6 januari 1819, zoon van Joseph Rainold Bloemen en Anna Gertrudis Lindorff.
3.Peter Jacob Jozef Canjels geboren Venlo 19 april 1827, overleden Venlo 18 oktober 1827.
4.Jacob Johan Hubert Canjels geboren Venlo 6 september 1828.
5.Hendrik Antoon Canjels geboren Venlo 25 maart 1831, overleden Venlo 1 februari 1887, trouwde Adriana van Bergen, geboren circa 1819, overleden Venlo 23 januari 1894, dochter van Gerrit van Bergen en Antonia Gremmen.
6.Peter Joseph Canjels volgt IIIb.
7.Dionisius Laurens Canjels geboren Venlo 14 juni 1837, overleden Venlo 29 augustus 1837.
8.Maria Odilia Canjels geboren Venlo 14 juni 1837, overleden Venlo 29 maart 1838.

Kind(eren):



Tijdbalk Henri Mathieu Canjels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henri Mathieu Canjels


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 maart 1779 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • De temperatuur op 23 november 1821 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
    • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
    • 24 juli » Slag om Carabobo.
    • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
    • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
  • De temperatuur op 27 juli 1870 lag rond de 26,3 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Canjels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Canjels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Canjels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Canjels (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Scholman is opgesteld door Frank Scholman (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frank Scholman, "Stamboom Scholman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scholman/I2812.php : benaderd 29 januari 2026), "Henri Mathieu Canjels (1779-1870)".