Stamboom Scholman » Andries Swaen (1856-1932)

Persoonlijke gegevens Andries Swaen 

  • Hij is geboren in het jaar 1856 in Rotterdam, Provincie Zuid-Holland, Nederland.
  • Hij is overleden op 6 september 1932 in Rotterdam, Provincie Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 76 jaar oud.
    Gemeente Archief Rotterdam:
    Overledene Andries Swaen , leeftijd 76 jaar
    Vader Andries Swaen
    Moeder Adriana van Dorp
    Echtgenoo/te Alida Smit

    Plaats Rotterdam
    Datum overlijden 06-09-1932

    Opmerkingen akte nr. 3611

    Geboorteplaats Rotterdam
    Bron Rotterdam 1932 c122v
  • Registratie van overlijden in het jaar 1932.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 november 2010.

Gezin van Andries Swaen

Hij is getrouwd met Alida Smit.

Zij zijn getrouwd op 5 december 1877 te Rotterdam, Provincie Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 21 jaar oud.Bron 2

Gemeente Archief Rotterdam:
Bruidegom Andries Swaen , geb. Rotterdam 22 jaar
Vader Andries Swaen
Moeder Adriana van Dorp
Bruid Alida Smit , geb. Rotterdam 20 jaar
Vader Gerrit Smit
Moeder Jacoba Dirks

Plaats Rotterdam
Huwelijksdatum 05-12-1877

Opmerkingen akte nr. 1243

Bron Rotterdam 1877 g058

Kind(eren):

  1. Adriana Swaen  1878-1878
  2. Jacoba Swaen  1880-????
  3. Andries Swaen  1881-1883
  4. Andries Swaen  1884-????
  5. Anna Maria Swaen  1886-????
  6. Adriana Swaen  1888-1889
  7. Elisabeth Swaen  1890-????
  8. Alida Swaen  1900- 

Voorouders (en nakomelingen) van Andries Swaen

Andries Swaen
1856-1932

1877

Alida Smit
1857-1932

Adriana Swaen
1878-1878
Jacoba Swaen
1880-????
Andries Swaen
1881-1883
Andries Swaen
1884-????
Adriana Swaen
1888-1889
Alida Swaen
1900-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gemeente Archief Rotterdam: Bron Rotterdam 1932 c122v
  2. Gemeente Archief Rotterdam: Bron Rotterdam 1877 g058

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 december 1877 lag rond de 3,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
    • 28 april » In Rotterdam wordt de Willemsspoorbrug over de Nieuwe Maas in gebruik genomen.
    • 10 mei » Roemenië verklaart zichzelf onafhankelijk van Turkije, dit wordt op 26 maart 1881 doorgevoerd na het einde van de Roemeense burgeroorlog.
    • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
  • De temperatuur op 6 september 1932 lag tussen 11,7 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1932: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Japan bezet Harbin in China.
    • 27 februari » James Chadwick verifieert experimenteel het bestaan van het neutron, dat hij al eerder vermoedde.
    • 19 maart » Bisschopswijding van Guillaume Lemmens, bisschop-coadjutor van Roermond in Nederland, door aartsbisschop Joannes Jansen van Utrecht.
    • 5 juli » Antonio de Oliveira Salazar wordt minister-president van Portugal.
    • 18 juli » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Padang in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
    • 20 november » Aardbeving bij Uden met een sterkte van 5,0 op de Schaal van Richter.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Swaen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Swaen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Swaen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Swaen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Scholman is opgesteld door Frank Scholman (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frank Scholman, "Stamboom Scholman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scholman/I2487.php : benaderd 10 februari 2026), "Andries Swaen (1856-1932)".