Stamboom Rietveld » Elisabeth "Bep" Rietveld (1913-1999)

Persoonlijke gegevens Elisabeth "Bep" Rietveld 


Gezin van Elisabeth "Bep" Rietveld

(1) Zij is getrouwd met Johan Hendrik August Seijler.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1932 te Utrecht, zij was toen 18 jaar oud.Bron 1

Het echtpaar is gescheiden 15 april 1937 te Amsterdam.


(2) Zij is getrouwd met Dennis Herbert Coolwijk.

Zij zijn getrouwd rond 1937.


(3) Zij is getrouwd met Derk Eskes.

Zij zijn getrouwd op 19 juli 1948 te Utrecht, zij was toen 34 jaar oud.


Notities over Elisabeth "Bep" Rietveld

Two lifes made one as visible as one|o Love thou art a child|You were hidden in my heart as its desire.|Tagore||Een door Gerrit Rietveld zelf vervaardigd wiegje, gebeeldhouwd met vier beschermengelen op de hoeken, was de eerste rustplaats van zijn dochter Elisabeth.|In de wieg had Rietveld de bovenstaande tekst van Tagore gesneden, een groots welkom aan een nieuw mensenkind.|Merkwaardig genoeg zouden de twee levens die haar wezenlijk in haar schildersloopbaan vormden niet die van haar beide ouders zijn; wel deed zij een groot deel van haar inspiratie bij haar beroemde vader op maar daarnaast heeft vooral de schilderes Charley Toorop bijgedragen tot haar schilderkundige ontwikkeling.|Niet alleen in de keuze van de onderwerpen: zelfportretten, portretten – waaronder veel kinderportretten – en stillevens, ziet men dat Bep Rietveld haar eerste lessen met betrekking tot schilderkunst van Charley kreeg, ook in haar stijl, hoe zelfstandig die ook geworden is, ziet men kenmerken van haar lerares.|Toch toont haar werk, dat altijd van de realiteit uitgaat, een grote neiging tot analyseren. Vooral in de achtergronden is duidelijk dat zij de dochter van haar vader is.|Elisabeth Rietveld, de oudste van zes kinderen, adoreerde haar vader toen zij jong was, hij wees haar de weg naar de schilderkunst.|In 1909 werd de meubelmaker Rietveld voorgedragen als lid van het ‘Schilder- en tekenkundig Genootschap Kunstliefde’ en vanaf 1910 stond hij in de adresboeken als ‘teekenaar’ geregistreerd.|Zijn schilderijen maakten grote indruk op zijn dochter die zich vooral landschappen van het Wilhelminapark herinnert.|In deze tijd besteedde Rietveld ondanks de vele financiële zorgen grote aandacht aan zijn kinderen.|Hij las ook voor uit werk van de door hem bewonderde Tagore. Zijn waardering voor deze dichter zou hij zijn hele leven blijven behouden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth "Bep" Rietveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elisabeth "Bep" Rietveld

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Rietveld

Elisabeth Rietveld
1913-1999

(1) 1932
(2) ± 1937
(3) 1948

Derk Eskes
1915-1991


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Elisabeth "Bep" Rietveld



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Website Djamin / MyHeritage

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:


    De publicatie Stamboom Rietveld is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Geert Rietveld, "Stamboom Rietveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rietveld/I23455.php : benaderd 15 januari 2026), "Elisabeth "Bep" Rietveld (1913-1999)".