Stamboom Prenger 1469-2015 » Carel Gerard Prenger (1905-1973)

Persoonlijke gegevens Carel Gerard Prenger 


Gezin van Carel Gerard Prenger

(1) Hij is getrouwd met Magdalena Maria Francisca Schmitz.

Zij zijn getrouwd op 17 juli 1929 te Amsterdam, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


(2) Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd op 25 september 1935 te Amsterdam, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Het echtpaar is gescheiden 20 maart 1939 te Amsterdam.


(3) Hij is getrouwd met Helena Dekker.

Zij zijn getrouwd op 10 april 1940 te Amsterdam, hij was toen 34 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Het echtpaar is gescheiden 7 maart 1961 te Amsterdam.


Notities over Carel Gerard Prenger

gevangen in Amsterdam 29-3-1946
Carel Prenger en het geroofde joodse goud.artikel (XXXXX@XXXX.XXX)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Carel Gerard Prenger?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Carel Gerard Prenger

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Carel Gerard Prenger


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 juni 1905 lag tussen 9,9 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
      • 1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
      • 7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
      • 27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
      • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
      • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
    • De temperatuur op 10 april 1940 lag tussen 1,4 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
      • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
      • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
      • 3 juli » De Britse Royal Navy vernietigt een deel van de Franse vloot tijdens de aanval op Mers-el-Kébir.
      • 1 augustus » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Albacete Balompié.
      • 7 november » De Tacoma Narrows Bridge ("Galloping Gertie") stort in door hevige resonantie opgewekt door de wind.
    • De temperatuur op 19 april 1973 lag tussen 1,4 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 8,1 uur zonneschijn (57%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
      • 7 april » Eddy Merckx wint de achtste editie van de Amstel Gold Race.
      • 18 april » In Den Haag vindt een grootse demonstratie plaats op het Binnenhof tegen het voorgenomen verbod op commerciële radio vanaf zee, en Radio Veronica in het bijzonder.
      • 27 juni » President Juan María Bordaberry van Uruguay ontbindt het parlement.
      • 10 juli » Oprichting van de Poolse voetbalclub Korona Kielce.
      • 20 juli » De Spaanse wielrenner Luis Ocaña wint de Ronde van Frankrijk.
      • 23 augustus » Ilie Năstase wordt de allereerste nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Prenger

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Prenger.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Prenger.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Prenger (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jan Prenger, "Stamboom Prenger 1469-2015", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-prenger/I2343.php : benaderd 15 januari 2026), "Carel Gerard Prenger (1905-1973)".