Stamboom Peek » Cornelis Nachenius (-1810)

Persoonlijke gegevens Cornelis Nachenius 

  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 4 maart 1736 in Everdingen.Bron 1
    .
    Everdingen, Dopen, 1622-1812, Toegangscode 1231, Inv.nr. 1, Pagina 4-70 / Everdingen, Trouwen, 1623-1803, Toegangscode 1231, Inv.nr. 1, Pagina 116-172 / Zijderveld, Dopen, 1621-1625, Toegangscode 1231, Inv.nr. 1, Pagina 2-3
    Doopinschrijving Cornelis Nachemius, 04-03-1736

    Dopeling:Cornelis Nachemius
    Geslacht: man

    Vader:Pieter Nachemius
    Moeder:Ariaantie Peek

    Doopdatum:04-03-1736
    Akteplaats:Everdingen
    Gezindte:Nederlands-hervormd
    Toegangsnummer:1231 doop-, huwelijks- en begraafregisters Everdingen, Hagestein en Vianen 1598-1812
    Inventarisnummer:1
    Paginanummer:39
    ----------------------------------
  • Hij is gedoopt.
  • Beroep: Gerechtsbode.
    te Hagestein
  • Feit: (03 Akten) vanaf 7 november 1783 .Bron 2
    Toegangsnummer: 34-4 Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905
    Inventarisnummer: U260a006

    Datering: 08-11-1783
    Aktenummer: 78
    Datum: 08-11-1783
    Soort akte: Schuldbekentenis

    Samenvatting: f 150-0-0 vanwege lening
    Notaris: J. F. GOBIUS JR

    Schuldeiser:
    Cornelis Nachenius
    Beroep: gerechtsbode te Hagesteyn

    Schuldenaar: Jan van Straten
    Woonplaats: Gerverskop

    Jan Jansse Peek
    Woonplaats: Hagesteyn
    Functie: borg:

    Anthonia Balvert
    Woonplaats: Gerverskop
    Functie: borg:
    --------------------------------------------------------------
  • Hij is begraven op 20 december 1810 in Hagestein.Bron 3
  • Een kind van Pieter Nachenius en Ariaentje Cornelisse Peek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 augustus 2019.

Gezin van Cornelis Nachenius

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Aartje de Raad) is ook zijn nicht.

Hij is getrouwd met Aartje de Raad.

Toestemming voor het huwelijk is 31 maart 1775 verkregen te Hagestein.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 17 april 1775 te Hagestein.Bron 4

.
Zij trouwde haar neef.
-------------------------------------------------
Hagestein, Trouwen, 1762-1809, Toegangscode 1231, Inv.nr. 14, Pagina 1-22
Trouwinschrijving Cornelis Nachenius en Aartje de Raad, 17-04-1775

Bruidegom:Cornelis Nachenius
Geboorteplaats: Everdingen
Woonplaats: Hagestein

Bruid:Aartje de Raad
Geboorteplaats: Everdingen
Woonplaats: Hagestein

Huwelijksdatum:17-04-1775
Datum ondertrouw:31-03-1775
Datum proclamatie:02-04-1775
Aktedatum:31-05-1775
Attestatie bruidegom:Everdingen
Huwelijksplaats:Hagestein
Akteplaats:Hagestein
Gezindte:Nederlands-hervormd
Toegangsnummer:1231 doop-, huwelijks- en begraafregisters Everdingen, Hagestein en Vianen 1598-1812
Inventarisnummer:14
Paginanummer:7
---------------------------------------

Kind(eren):

  1. Maria Nachenius  1781-????
  2. Cornelia Nachenius  1783-1826 


Notities over Cornelis Nachenius

.
Cornelis Nachenius was gerechtsbode te Hagestein en werd in 1778 te Helsdingen/Bolgerijen aangeslagen voor 5 gld. 7 st. en 4 penningen aan hoorngeld.
Op 27 oktober1800 kocht hij samen met Heiltje de Raad voor 1.150 gld. 2 morgen boomgaard en weiland, waarvan 1 morgen 4 hond bepland was met jonge vrucht.
-------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Nachenius?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Nachenius


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. familysearch - dopen - Everdingen 1622-1812 pag 26
  2. Utrechts Archief - Notariële akte U260a006 - 78 : Schuldbekentenis
  3. familysearch - begraven - Hagestein 1806-1811, pag 699
  4. Utrechts Archief DTB

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 april 1775 lag rond de 10,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
    • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
  • De temperatuur op 20 december 1810 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: winderig regen half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1810: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Keizer Napoleon Bonaparte reist vanuit Brussel via het Kanaal naar Willebroek tot in de Rupel. Hier schouwt hij de "oorlogsbodems" die in de rivier voor anker liggen. Na de schouwing reist hij over de weg verder naar Antwerpen.
    • 16 september » Grito de Dolores: Miguel Hidalgo roept op tot onafhankelijkheid voor Mexico.
    • 18 september » Eerste Junta in Chili. Alhoewel het de bedoeling was dat de Junta alleen de macht had tijdens de afwezigheid van de koning was het in feite de eerste stap naar onafhankelijkheid van Spanje, en het wordt ook om deze reden herdacht.

Over de familienaam Nachenius


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I8413.php : benaderd 25 januari 2026), "Cornelis Nachenius (-1810)".