Stamboom Peek » Wilhelmus "Willem" Rijnders (1760-1815)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus "Willem" Rijnders 


Gezin van Wilhelmus "Willem" Rijnders

Hij is getrouwd met Anthonia de Feu.

Zij zijn getrouwd op 13 september 1788 te Utrecht.Bron 5

.
Bruidegom Willem Reynders, j.m.
wonende in de Magdalenesteegh

Bruid Anthonia de Feu, j.d.
wonende in de Agnietestraat

Gebeurtenis Trouwen
Datum 13-09-1788
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Utrecht

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 88
Pagina 127
Registratiedatum 13-09-1788
Akteplaats Utrecht
Collectie Burgerlijke stand gemeente Utrecht en van de voormalige gemeente Zuilen: retroacta doop- trouw- e...
Boek Utrecht CIV trouwen 1779-1795
---------------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Willebrordus Rijnders  1798-1864 


Notities over Wilhelmus "Willem" Rijnders

.
Vader Jan Reinders
Moeder Johanna Groenevelt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus "Willem" Rijnders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Rijnders

Wilhelmus Rijnders
1760-1815

1788

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - overlijdensakte
  2. Wiewaswie.nl - doopakte
  3. familysearch - huwelijksbijlagen - Utrecht 1819, pag 1095
  4. akte 77
  5. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 september 1788 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
    • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 19 januari 1815 lag rond de -4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
    • 16 maart » Willem Frederik van Oranje-Nassau neemt de titel Koning der Nederlanden aan.
    • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
    • 16 juni » Napoleon trekt met zijn troepen de Franse noordgrens over, België in. Hij verslaat de Pruisische aanvoerder Blücher in de slag bij Ligny. Zie ook: Slag bij Waterloo. Wellington houdt in de Slag bij Quatre-Bras Franse troepen onder maarschalk Michel Ney tegen.
    • 18 juni » Slag bij Waterloo
    • 24 augustus » De eerste Nederlandse grondwet komt tot stand.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rijnders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rijnders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rijnders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rijnders (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I48076.php : benaderd 20 januari 2026), "Wilhelmus "Willem" Rijnders (1760-1815)".