Stamboom Peek » Joost "Joseph" de Bont (± 1739-1817)

Persoonlijke gegevens Joost "Joseph" de Bont 

  • Roepnaam is Joseph.
  • Hij is geboren rond 1739 in Utrecht.
  • Feit: (01 Naam) .
    ook 'de Bon', 'de Bondt', 'de Bond'
  • Hij is overleden op 23 maart 1817 in Utrecht.
  • Registratie van overlijden op 25 maart 1817.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 oktober 2023.

Gezin van Joost "Joseph" de Bont

(1) Hij is getrouwd met Jannigje Lam.

Toestemming voor het huwelijk is 2 november 1766 verkregen te Utrecht.Bron 2

Ze zijn in de kerk getrouwd op 20 november 1766 te Utrecht.Bron 2

.
Bruidegom Joost de Bont, j.m.
Bruid Jannigie Lam, j.d.

Gebeurtenis Trouwen, in de Jacobikerk
Datum 20-11-1766
Religie Nederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
Gebeurtenisplaats Utrecht
Gebeurtenis Ondertrouw
Datum 02-11-1766
Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 105
Pagina 68
Registratiedatum 20-11-1766
Akteplaats Utrecht
Collectie Burgerlijke stand gemeente Utrecht en van de voormalige gemeente Zuilen: retroacta doop- trouw- e...
Boek Utrecht NH trouwen 1764-1784
-------------------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Henrica de Bont  1767-1812 
  2. Anthonie de Bont  -1846 


(2) Hij is getrouwd met Arnolda van Aalst.

Toestemming voor het huwelijk is 2 oktober 1791 verkregen te Utrecht.Bron 2

Ze zijn in de kerk getrouwd op 20 oktober 1791 te Utrecht.Bron 2

.
Bruidegom Joost de Bon
Laatste partner van de bruidegom Jannigje 't Lam

Bruid Arnolda van Aalst
Laatste partner van de bruid Cornelis Berrie

Gebeurtenis Trouwen, in de Jacobikerk
Datum 20-10-1791
Religie Nederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
Gebeurtenisplaats Utrecht
Gebeurtenis Ondertrouw
Datum 02-10-1791

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 106
Pagina 194
Registratiedatum 20-10-1791
Akteplaats Utrecht
Collectie Burgerlijke stand gemeente Utrecht en van de voormalige gemeente Zuilen: retroacta doop- trouw- e...
Boek Utrecht NH trouwen 1784-1799
----------------------------------------------------------

(3) Hij is getrouwd met Caatje van der Heyden.

Toestemming voor het huwelijk is 15 september 1799 verkregen te Utrecht.Bron 2

.
Bruidegom Joost de Bondt
Geboorteplaats Utrecht
wonende buijten de Tolsteegpoort
Laatste partner van de bruidegom Nolligje Berrie

Bruid Caatje van der Heyden
Geboorteplaats Utrecht
wonende buijten de Waerdpoort
Laatste partner van de bruid Gijsbert van Someren

Gebeurtenis Trouwen
Datum 15-09-1799
Religie Nederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
Gebeurtenisplaats Utrecht
Gebeurtenis Ondertrouw
Datum 15-09-1799

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 107
Pagina 25
Registratiedatum 15-09-1799
Akteplaats Utrecht
Collectie Burgerlijke stand gemeente Utrecht en van de voormalige gemeente Zuilen: retroacta doop- trouw- e...
Boek Utrecht NH trouwen 1799-1811
Opmerking De voortgang van het 3de gebod is op order van den Raad van Rechtspleging opgeschort.
----------------------------------------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joost "Joseph" de Bont?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joost de Bont

Joost de Bont
± 1739-1817

(1) 1766

Jannigje Lam
????-1788

(2) 1791
(3) 

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 290
  2. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 oktober 1791 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
    • 4 december » Eerste nummer van The Observer, de eerste zondagskrant ter wereld.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
  • De temperatuur op 23 maart 1817 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
    • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
    • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 9 oktober » In België wordt de Universiteit Gent plechtig geopend.
    • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
    • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Bont

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Bont.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Bont.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Bont (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I47421.php : benaderd 12 januari 2026), "Joost "Joseph" de Bont (± 1739-1817)".