Stamboom Peek » Hendrikus "Hendrik" Sakkers (1737-1814)

Persoonlijke gegevens Hendrikus "Hendrik" Sakkers 


Gezin van Hendrikus "Hendrik" Sakkers

Hij is getrouwd met Johanna van Rossum.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1763 te Utrecht.Bron 3

.
Bruidegom Hendrik Sakkert
Attestatie Cuilenborg

Bruid Johanna van Rossum

Gebeurtenis Trouwen
Datum 05-05-1763
Religie Nederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
Gebeurtenisplaats Utrecht

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 104
Pagina 388
Registratiedatum 05-05-1763
Akteplaats Utrecht
Collectie Burgerlijke stand gemeente Utrecht en van de voormalige gemeente Zuilen: retroacta doop- trouw- e...
Boek Utrecht NH trouwen 1748-1764
---------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Cornelis Sakkers  1767-1830 
  2. Jan Sakkers  -1840 
  3. Govert Sakkers  1781-1834 


Notities over Hendrikus "Hendrik" Sakkers

.
Vader Johannes Sakkert
Moeder Johanna Parison

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus "Hendrik" Sakkers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Sakkers

Hendrikus Sakkers
1737-1814

1763

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - doopakte
  2. akte 984
  3. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 september 1814 lag rond de 15,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 14 januari » Vrede van Kiel ondertekend.
    • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
    • 11 april » Napoleon treedt af en wordt verbannen naar Elba.
    • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
    • 24 december » Vrede van Gent.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sakkers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sakkers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sakkers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sakkers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I41254.php : benaderd 31 januari 2026), "Hendrikus "Hendrik" Sakkers (1737-1814)".