Stamboom Peek » Petronella "Pietertje" van den Dungen (± 1757-1832)

Persoonlijke gegevens Petronella "Pietertje" van den Dungen 

  • Roepnaam is Pietertje.
  • Zij is geboren rond 1757 in Schoonhoven.
  • Feit: (01 Naam) .
    ook 'Pietertje van Dongen' of 'van den Dongen'
  • Zij is overleden op 19 december 1832 in Cabauw.
  • Registratie van overlijden op 19 december 1832.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 februari 2021.

Gezin van Petronella "Pietertje" van den Dungen

Zij is getrouwd met Hendrik Kuif.

Toestemming voor het huwelijk is 4 november 1785 verkregen te Lopik.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 20 november 1785 te Lopik.Bron 2

.
Bruidegom Hendrik Kuijf
Bruid Petronella van den Dungen

Gebeurtenis Trouwen
Datum 05-11-1785
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Zevender

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief L153
Registratienummer 2449
Pagina 12
Registratiedatum 05-11-1785
Akteplaats Zevender
Collectie Zevender CIV trouwen
Opmerking bruidegom van Zevender, bruid van Lopik
------------------------------------------------------
Bruidegom Hendrik Kuijf
Woonplaats Lopik

Bruid Pieternella van Dungen
Woonplaats Lopik

Gebeurtenis Trouwen
Datum 20-11-1785
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Lopik
Gebeurtenis Ondertrouw
Datum 04-11-1785

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief L149
Registratienummer 1396
Pagina 118
Registratiedatum 20-11-1785
Akteplaats Lopik
Collectie Lopik CIV trouwen
Opmerking bruidegom van Lopik
-----------------------------------------------
Bruidegom Hendrik Kuijf
Geboorteplaats Lopik

Bruid Pietertie van Dungen
Geboorteplaats Schoonhoven

Gebeurtenis Trouwen
Datum 25-11-1785
Religie Rooms-katholiek
Gebeurtenisplaats Cabauw

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief L158
Registratienummer 541
Pagina 148
Registratiedatum 25-11-1785
Akteplaats Cabauw
Collectie Cabauw RK dopen
-------------------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 25 november 1785 te Cabauw.Bron 2


Kind(eren):

  1. Huibert Kuijf  -1865
  2. Dingena Kuif  1789-1818 


Notities over Petronella "Pietertje" van den Dungen

.
Vader Wouter van den Dungen
Moeder ?

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella "Pietertje" van den Dungen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella van den Dungen

Petronella van den Dungen
± 1757-1832

1785

Hendrik Kuif
1759-1827

Dingena Kuif
1789-1818

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 november 1785 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
    • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
    • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
  • De temperatuur op 19 december 1832 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer half bewolkt bui hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 12 mei » In het Teatro della Canobbiana, te Milaan, gaat de opera L'elisir d'amore (Het liefdeselixer) van de Italiaanse componist Gaetano Donizetti in première.
    • 2 augustus » Blanken decimeren het aantal indianen tijdens de slag bij Bad Axe River, Wisconsin.
    • 15 november » Start van het beleg van Antwerpen.
    • 23 november » Stichting van de Congregatie van de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid door pastoor Joannes Zwijsen in Tilburg.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Dungen


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I39897.php : benaderd 21 januari 2026), "Petronella "Pietertje" van den Dungen (± 1757-1832)".