Stamboom Peek » Dirk "Theodorus" de Wit (± 1759-1826)

Persoonlijke gegevens Dirk "Theodorus" de Wit 


Gezin van Dirk "Theodorus" de Wit

(1) Hij is getrouwd met Jannigje Goes.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1782 te Utrecht.Bron 3

.
Bruidegom Theodorus de Wit, j.m.
Bruid Jannigje Goes, j.d.
wonende bijde buijten Tollesteeg

Gebeurtenis Trouwen
Datum 04-05-1782
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Utrecht

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 88
Pagina 43
Registratiedatum 04-05-1782
Akteplaats Utrecht
Collectie Utrecht CIV trouwen 1779-1795
---------------------------------------------------------------

(2) Hij is getrouwd met Margaretha Verkerk.

Toestemming voor het huwelijk is 6 november 1789 verkregen te Vreeswijk.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 28 november 1789 te Utrecht.Bron 3

.
Bruidegom Dirk de Wit
Burgerlijke staat other:Wed.
Woonplaats Vreeswijk
Laatste partner van de bruidegom Jannigje Goes

Bruid Grietje Verkerk
Woonplaats Utrecht

Gebeurtenis Trouwen
Datum 06-11-1789
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Vreeswijk
Gebeurtenis Ondertrouw
Datum 06-11-1789

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 49
Registratienummer 2157
Pagina 49-50
Registratiedatum 06-11-1789
Akteplaats Vreeswijk
Collectie Vreeswijk CIV Trouwen, 1777-1800
------------------------------------------------
Bruidegom Dirk de Wit
weduwnaar van Jannigje Goes
wonende onder den Gerechte van de Vaart

Bruid Grietje Verkerk, j.d.
wonende buijten Tolsteegh

Gebeurtenis Trouwen
Datum 28-11-1789
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Utrecht

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 711
Registratienummer 88
Pagina 146
Registratiedatum 28-11-1789
Akteplaats Utrecht
Collectie Utrecht CIV trouwen 1779-1795
-----------------------------------------

Kind(eren):

  1. Johanna de Wit  -1870 
  2. Johanna de Wit  -1865 
  3. Antonia de Wit  1800-1843 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk "Theodorus" de Wit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk de Wit

Dirk de Wit
± 1759-1826

(1) 1782
(2) 1789

Margaretha Verkerk
± 1765-1821


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - overlijdensakte
  2. (Niet openbaar)
  3. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 november 1789 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
    • 3 juni » De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het Prince of Wales-eiland en het vasteland van Australië.
    • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
    • 14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
    • 26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
    • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
  • De temperatuur op 23 november 1826 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1840 » Louis de Bonald (86), Frans politicus, schrijver en filosoof
  • 1856 » Thomas Seddon (35), Engels kunstschilder
  • 1890 » Willem III (73), Koning der Nederlanden
  • 1894 » Eugène Maximiliaan August Alexander Karel Frackers (50), Nederlands militair
  • 1912 » Charles Bourseul (83), Frans technicus en uitvinder
  • 1916 » Eduard Nápravník (77), Tsjechisch componist en dirigent

Over de familienaam De Wit

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Wit.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Wit.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Wit (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I38690.php : benaderd 12 maart 2026), "Dirk "Theodorus" de Wit (± 1759-1826)".