Stamboom Peek » Anna Elisabeth van der Heijden (????-1783)

Persoonlijke gegevens Anna Elisabeth van der Heijden 

  • Zij is begraven op 15 mei 1783 in Nijmegen.Bron 1
    Begraven op het reguliere kerkhof te Nijmegen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 november 2023.

Gezin van Anna Elisabeth van der Heijden

Zij is getrouwd met Georg Philip Schaab.

Toestemming voor het huwelijk is 8 april 1770 verkregen te Nijmegen.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 22 april 1770 te Nijmegen.Bron 2

.
Bruidegom Georg Philip Schoup
Bruid Anna Elizabeth Hijden, van der

Gebeurtenis Trouwen
Datum 08-04-1770

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Regionaal Archief Nijmegen
Plaats instelling Nijmegen
Collectiegebied Gelderland
Registratiedatum 08-04-1770
Akteplaats Nijmegen
------------------------------------------------------------------
Bruidegom Georgius Philippus Schoub
Bruid Anna Elisabetha van der Heijde

Gebeurtenis Trouwen
Datum 22-04-1770

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Regionaal Archief Nijmegen
Plaats instelling Nijmegen
Collectiegebied Gelderland
Registratiedatum 22-04-1770
Akteplaats Nijmegen
------------------------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Theodorus Schaab  1773-????
  2. Joannes Adam Schaab  1774-????
  3. Anna Maria Schaab  1779-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Elisabeth van der Heijden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Elisabeth van der Heijden


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. familysearch - huwelijksbijlagen - Nijmegen 1831, pag 31
  2. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 april 1770 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
    • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
    • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
    • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
    • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
  • De temperatuur op 15 mei 1783 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.

Over de familienaam Van der Heijden


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I35677.php : benaderd 5 maart 2026), "Anna Elisabeth van der Heijden (????-1783)".