Stamboom Peek » Barnardina "Dina" Bijleveld (????-1801)

Persoonlijke gegevens Barnardina "Dina" Bijleveld 

  • Roepnaam is Dina.
  • Zij is geboren in Vianen.
    In het doopregister van Vianen geen doop van haar gevonden.
  • Feit: (01 Naam) .Bron 1
    Bij trouwinschrijving: Dina Willem Hendriksdr. Bijleveld
  • Zij is begraven op 31 augustus 1801 in Vreeswijk.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 september 2024.

Gezin van Barnardina "Dina" Bijleveld

Zij is getrouwd met Hermannus Wennekes.

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1779 te Vreeswijk.Bron 1

.
Bruidegom Johannes Hermanus Winkes
Geboorteplaats Olfe Munsterland
Woonplaats Vreeswijk

Bruid Dina Willem Hendriksdr. Bijleveld
Geboorteplaats Vianen
Woonplaats Vreeswijk

Gebeurtenis Trouwen
Datum 02-05-1779
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Vreeswijk

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 49
Registratienummer 2157
Pagina 7-9
Registratiedatum 02-05-1779
Akteplaats Vreeswijk
Collectie Dorpsgerechten
Boek Vreeswijk CIV Trouwen, 1777-1800
---------------------------------------------------------------
Bruidegom Hermannus Winnekes
Bruid Dina Bijleveld

Gebeurtenis Trouwen
Datum 02-05-1779
Religie Rooms-katholiek
Gebeurtenisplaats Jutphaas

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 45
Registratienummer 553
Pagina 230
Registratiedatum 02-05-1779
Akteplaats Jutphaas
Collectie Verzameling doop-, trouw- en begraafregisters
Boek Jutphaas RK Dopen, Trouwen, 1773-1811
Trouwgetuigen zijn: Adriana en Hanna van Miltenburg
-------------------------------------------------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 2 mei 1779 te Jutphaas.Bron 1


Kind(eren):

  1. Anna Maria Wennekes  1781-1849 
  2. Cornelia Winnekers  1792-1832 


Notities over Barnardina "Dina" Bijleveld

.
Vader Willem Hendriks Bijleveld / Beijlevelt [~21-6-1720 Agtersloot, IJsselstein]
Moeder Cornelia Cornelisdr van Put / van Putten [~Vianen]
ondertrouw dd. 26-4-1748 te IJsselstein
gehuwd dd. 12-5-1748 te IJsselstein
1e huwelijk dd. 23-6-1744 te Nedereind, Jutphaas met Pittronella Bloklander / den Bloklander / Bloklant

Grootvader Henricus van Bijlevelt
Grootmoeder Digna Wilms van Hogedorn
---------------------------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Barnardina "Dina" Bijleveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Barnardina Bijleveld

Barnardina Bijleveld
????-1801

1779

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - trouwakte
  2. Wiewaswie.nl - begraafakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 mei 1779 lag rond de 13,0 °C. Er was 2 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: hagel regen . Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • De temperatuur op 31 augustus 1801 lag rond de 15,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De astronoom Giuseppe Piazzi ontdekt de eerste, en tevens grootste, planetoïde Ceres (diameter 974,6 kilometer).
    • 1 januari » Door de Act of Union worden Groot-Brittannië en Ierland verenigd tot het Verenigd Koninkrijk.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
    • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
    • 11 juli » Jean-Louis Pons ontdekt zijn eerste komeet. Tussen 1801 en 1827 zal hij in totaal 37 kometen ontdekken.
    • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).

Over de familienaam Bijleveld


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I34012.php : benaderd 13 januari 2026), "Barnardina "Dina" Bijleveld (????-1801)".