Stamboom Peek » Barend "Beerent" Koppers (-1812)

Persoonlijke gegevens Barend "Beerent" Koppers 


Gezin van Barend "Beerent" Koppers

Hij is getrouwd met Anthonia Knijff.

Zij zijn getrouwd op 25 april 1782 te Cattenbroek (Linschoten).Bron 4

.
Bruidegom Barend Kopper
Geboorteplaats Linschoten
Woonplaats Cattenbroek

Bruid Antonia Knijff
Woonplaats Reijerscop

Gebeurtenis Trouwen
Datum 21-04-1782
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Harmelen

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief W228
Registratienummer 727
Pagina 63\62 - 63
Registratiedatum 21-04-1782
Akteplaats Harmelen
Collectie Harmelen CIV trouwen
----------------------------------------
Bruidegom Barent Koppe
Bruid Tonia Knijff

Gebeurtenis Trouwen
Datum 23-04-1782
Religie Rooms-katholiek
Gebeurtenisplaats Vleuten

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 45
Registratienummer 601
Pagina 160
Registratiedatum 23-04-1782
Akteplaats Vleuten
Collectie Vleuten RK Dopen en RK Trouwen

Huw.getuigen zijn Gijs Verhoeff en Elbert de Koning bij RK huwelijk
---------------------------------
Bruidegom Barend Kopper
Geboorteplaats Linschoten
Woonplaats Cattenbroek

Bruid Antonia Knijff
Woonplaats Reijerscop

Gebeurtenis Trouwen
Datum 23-04-1782
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Harmelen

Gebeurtenis Proclamatie
Datum 07-04-1782

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief W228
Registratienummer 727
Pagina 62 - 63
Registratiedatum 23-04-1782
Akteplaats Harmelen
Collectie Harmelen CIV trouwen
------------------------------------------------------
Bruidegom Barend Kopper
Geboorteplaats Linschoten
Woonplaats Cattenbroek

Bruid Anthonia Knijf
Geboorteplaats Reijerskop
Woonplaats Reijerskop

Gebeurtenis Trouwen
Datum 25-04-1782
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Cattenbroek

Gebeurtenis Proclamatie
Datum 07-04-1782

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief M004
Registratienummer 34
Pagina 77
Registratiedatum 25-04-1782
Akteplaats Cattenbroek
Collectie Cattenbroek CIV trouwen
----------------------------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 april 1782 te Vleuten.Bron 5

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Barend "Beerent" Koppers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Barend Koppers

Barend Koppers
-1812

1782

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - doopakte
  2. Wiewaswie.nl - overlijdensakte
  3. (Niet openbaar)
  4. Wiewaswie.nl - trouwakte
  5. Vleuten RK Trouwen 1701-1811, pag 188

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 april 1782 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten noorden. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1782: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van Die Räuber van Friedrich Schiller in Mannheim.
    • 6 april » Rama I wordt koning van Thailand. Begin van de thans regerende Chakri-dynastie.
    • 16 juli » Première van de opera Die Entführung aus dem Serail van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 4 augustus » Constanze trouwt met Wolfgang Amadeus Mozart.
    • 30 november » Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk tekenen een voorlopig vredesverdrag, waarmee een eind komt aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 19 juli 1812 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: onweer veel regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Koppers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koppers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koppers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koppers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I33295.php : benaderd 20 januari 2026), "Barend "Beerent" Koppers (-1812)".