Stamboom Peek » Adriana Werkhoven (1757-1833)

Persoonlijke gegevens Adriana Werkhoven 


Gezin van Adriana Werkhoven

Zij is getrouwd met Theodorus Leerinvelt.

Toestemming voor het huwelijk is 28 maart 1788 verkregen te Zijderveld.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 13 april 1788 te Zijderveld.Bron 3

.
Bruidegom Theodoricus Leerintvelt
Bruid Adriana van Werckhoven

Gebeurtenis Trouwen
Datum 13-04-1788
Religie Rooms-katholiek
Gebeurtenisplaats Vianen

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 1231
Registratienummer 43
Pagina 34
Registratiedatum 13-04-1788
Akteplaats Vianen
Collectie Vianen, RK Trouwen, 1736-1812, Toegangscode 1231, Inv.nr. 43, Pagina 1-49
---------------------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 13 april 1788 te Vianen.Bron 4


Kind(eren):

  1. Maria Leerintveld  1799-1844 


Notities over Adriana Werkhoven

.
Vader Joannes / Jan Werkhoven
Moeder Hendrina Sweeserij / Hermijntje Swezerijn
ondertrouw dd. 4-12-1756 te Vianen
gehuwd dd. 19-12-1756 te Vianen
1e huwelijk met Aartje van der Leede

Grootvader Peter Swezerijn
Grootmoeder ?
--------------------------------------------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriana Werkhoven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Adriana Werkhoven

Adriana Werkhoven
1757-1833

1788

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - doopakte
  2. (Niet openbaar)
  3. familysearch - trouwen - Zijderveld, pag 581
  4. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 april 1788 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
    • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
    • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
  • De temperatuur op 1 september 1833 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken bui zwaar storm(achtig). Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
    • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Werkhoven


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I32317.php : benaderd 1 februari 2026), "Adriana Werkhoven (1757-1833)".