Stamboom Peek » Nicolaas "Klaas" Kool (-1863)

Persoonlijke gegevens Nicolaas "Klaas" Kool 


Gezin van Nicolaas "Klaas" Kool

(1) Hij is getrouwd met Neeltje Boelen.

Toestemming voor het huwelijk is 9 februari 1811 verkregen te Benschop.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1811 te Benschop.Bron 3

.
BRON: trouwboek gerecht van Benschop
Datum huwelijk: 24-02-1811
Datum ondertrouw: 09-02-1811

Man: Nicolaas Jaspersz Kool
Geboren te: Leerdam
Wonende te: Benschop

Vrouw: Neeltje Boele
Geboren te: Benschop
Wonende te: Benschop

Opmerking: BD wed. van Cornelis Vermeulen
----------------------------------

(2) Hij is getrouwd met Gerrigje Massop.

Zij zijn getrouwd op 19 augustus 1820 te Vianen.Bron 4


Notities over Nicolaas "Klaas" Kool

.
Vader Jasper Kool / Jasper Maartensze Koolen [~ca1759; +10-3-1829 Meerkerk]
Moeder Geertruij van den Berg [+2-6-1829 Langerak]
ondertrouw dd. 19-6-1778 te Vreeswijk

Grootvader Meerten Jaspersz / Maarten Jaspersen Kool [~Zijderveld]
Grootmoeder Antonia Willemsdr Tukker [~Zijderveld; weduwe van Gysbert Bronkhorst]
gehuwd dd. 29-4-1759 te Zijderveld [NH]
2e huwelijk dd. 3-11-1778 te Utrecht [NH], ondertrouw dd. 16-10-1778 te Vreeswijk, met Hilligje ten Broeke / Tenbroeken

Grootvader Klaas van den Berg
Grootmoeder Engeltje Tucker
------------------------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nicolaas "Klaas" Kool?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. familysearch - huwelijksbijlagen - Vianen 1820, pag 677
  2. (Niet openbaar)
  3. Trouwboek gerecht van Benschop
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 januari 1782 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1782: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van Die Räuber van Friedrich Schiller in Mannheim.
    • 6 april » Rama I wordt koning van Thailand. Begin van de thans regerende Chakri-dynastie.
    • 16 juli » Première van de opera Die Entführung aus dem Serail van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 4 augustus » Constanze trouwt met Wolfgang Amadeus Mozart.
    • 30 november » Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk tekenen een voorlopig vredesverdrag, waarmee een eind komt aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 17 april 1863 lag rond de 17,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kool

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kool.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kool.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kool (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I30384.php : benaderd 28 januari 2026), "Nicolaas "Klaas" Kool (-1863)".