Stamboom Peek » Gijsbertha "Gijsbertje" Hasenberg (-1824)

Persoonlijke gegevens Gijsbertha "Gijsbertje" Hasenberg 

  • Roepnaam is Gijsbertje.
  • Zij is geboren in Bunnik.
    .
    Doopgetuige is: Cornelia Miltenburg (op Vechten)
    Wonende te: Bunnik
  • Ze werd gedoopt op 1 mei 1743 in Bunnik.Bron 1
  • Zij is gedoopt.
  • Feit: (02 Memorie) vanaf 24 december 1824 .Bron 2
    Uit het register van memories van successie van het successiekantoor te Amerongen,
    Memorienummer: 94
    Datum akte: 24-12-1824

    Blijkt dat op: 18-04-1824 is overleden te Werkhoven
    Naam: Gijsbertje Hasenberg

    HUA Toegangsnummer: 337-1
    Inventarisnummer: 101
    Te vinden op microfilmnummer: 2270
    -------------------------------
  • Zij is overleden op 18 april 1824 in Werkhoven.
  • Registratie van overlijden op 19 april 1824.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 februari 2022.

Gezin van Gijsbertha "Gijsbertje" Hasenberg

(1) Zij is getrouwd met Willem Arisz van Schaik.

Toestemming voor het huwelijk is 5 april 1789 verkregen te Bunnik &, Vechten.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 21 april 1789 te Bunnik &, Vechten.Bron 4

.
BRON: trouwboek gerecht van Bunnik en Vechten
Datum huwelijk: 21-04-1789
Datum ondertrouw: 05-04-1789

Man: Willem Arisz van Schaick
Wonende te: Werkhoven

Vrouw: Gijsbertje Haazenberg
Geboren te: Bunnik
Wonende te: Bunnik

Opmerking: Wedr v. Dirkje Oostrum
------------------------------------
BRON: RK trouwboek van Bunnik
Datum huwelijk: 21-04-1789

Man: Willem Arendz van Schaik
Vrouw: Bartje Hasenberg
---------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 21 april 1789 te Bunnik.Bron 5


(2) Zij is getrouwd met Joannes van Hasendonk.

Zij zijn getrouwd op 26 november 1812 te Werkhoven.Bron 6


Notities over Gijsbertha "Gijsbertje" Hasenberg

.
Vader Nicolaas Hasenberg [+Bunnik]
Moeder Clementia / Mensje van Zeijl / van Zijl [+Bunnik]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gijsbertha "Gijsbertje" Hasenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. RK doopboek van Bunnik
  2. Memorie van successie
  3. (Niet openbaar)
  4. Trouwboek gerecht van Bunnik en Vechten
  5. RK trouwboek van Bunnik
  6. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 april 1824 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hasenberg


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I29835.php : benaderd 1 februari 2026), "Gijsbertha "Gijsbertje" Hasenberg (-1824)".