Stamboom Peek » Willem van Elst (1871-1948)

Persoonlijke gegevens Willem van Elst 


Gezin van Willem van Elst

(1) Hij is getrouwd met Maria van Lutterveld.

Zij zijn getrouwd op 1 maart 1901 te Wadenoijen, hij was toen 29 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Adriana de Bruin.

Zij zijn getrouwd op 9 september 1910 te Breukelen-Nijenrode, hij was toen 39 jaar oud.Bron 4


(3) Hij is getrouwd met Woutertje van den Brink.

Zij zijn getrouwd op 30 november 1928 te Breukelen-Nijenrode, hij was toen 57 jaar oud.Bron 4


Notities over Willem van Elst

.
Vader Arien van Elst [~ca1839 IJzendoorn]
Moeder Willemina Geurtsen [~ca1844 Zoelen]
gehuwd dd. 7-8-1863 te Zoelen, akte 22

Grootvader Frans van Elst [~9-12-1786 IJzendoorn]
Grootmoeder Maria van Meenen [~12-3-1806 Kesteren]
gehuwd dd. 28-7-1832 te IJzendoorn, akte 4
1e huwelijk met Gerritje Hommersom

Overgrootvader Jan van Elst
Overgrootmoeder Francijn van Kerkhoven
-----------------------------------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem van Elst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. familysearch - huwelijksbijlagen - Wadenoijen 1901, pag 1121
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 augustus 1871 lag rond de 16,9 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 27 april 1948 lag tussen -0,3 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 9 maart » In een 148 inch grote cyclotron van de universiteit van Californië worden mesonen gemaakt.
    • 1 april » De Faeröer krijgen verregaande autonomie binnen Denemarken.
    • 25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
    • 12 juni » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot internuntius in India.
    • 1 december » President José Figueres Ferrer schaft het leger van Costa Rica af.
    • 23 december » De zeven ter dood veroordeelden van het Proces van Tokio worden door middel van ophanging ter dood gebracht in de gevangenis van Sugamo Prison in Ikebukuro.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Elst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Elst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Elst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Elst (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I25155.php : benaderd 23 januari 2026), "Willem van Elst (1871-1948)".