Stamboom Peek » Elisabeth "Bet" Kuiten (± 1756-1837)

Persoonlijke gegevens Elisabeth "Bet" Kuiten 

  • Roepnaam is Bet.
  • Zij is geboren rond 1756 in Oss.
  • Feiten:
    • (01 Naam) .
      ook 'Bet Willem Kuijten'
    • (02 Memorie) vanaf 28 augustus 1837 .Bron 1
      Uit het register van memories van successie van het successiekantoor te Amerongen,
      Memorienummer: 81
      Datum akte: 28-08-1837

      Blijkt dat op: 18-06-1837 is overleden te Langbroek
      Naam: Elizabeth Kuiten

      HUA Toegangsnummer: 337-1
      Inventarisnummer: 30
      Te vinden op microfilmnummer: 1361
      --------------------------------------------------------------------------------------
  • Zij is overleden op 18 juni 1837 in Langbroek.
  • Registratie van overlijden op 19 juni 1837.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 april 2020.

Gezin van Elisabeth "Bet" Kuiten

Zij is getrouwd met Joannes Anthonius Beving.

Toestemming voor het huwelijk is 8 november 1777 verkregen te Oss.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 7 december 1777 te Oss.Bron 3

.
Bruidegom Antonie Beeving
Geboorteplaats Stadtlohn (Duitsland)
Woonplaats Nederlangbroek
geboren in de stad Loon in 't Munsterland
Eerdere vrouw Willemijn Watervoort

Bruid Bet Willem Kuijten
Geboorteplaats Oss
Woonplaats Oss

Gebeurtenis Trouwen
Datum 07-12-1777
Religie Nederduits Gereformeerd
Gebeurtenisplaats Oss, Heesch

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Brabants Historisch Informatie Centrum
Plaats instelling 's-Hertogenbosch
Collectiegebied Noord-Brabant
Archief 1452
Registratienummer 12
Pagina 27v02
Registratiedatum 07-12-1777
Akteplaats Oss
Collectie Deel: 12, Periode: 1761-1810
Boek Nederduits Gereformeerd trouwboek 1761-1810
Opmerking Datum ondertrouw: 08-11-1777
--------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Willemijntje Beving  1778-1844 
  2. Jannigje Beving  1780-1837 
  3. Joannes Beving  1790-1841 
  4. Fransina Bevink  1793-1879 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth "Bet" Kuiten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Kuiten

Elisabeth Kuiten
± 1756-1837

1777

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Memorie van successie
  2. (Niet openbaar)
  3. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 december 1777 lag rond de 4,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1777: Bron: Wikipedia
    • 13 juni » Huwelijk van prins Frans van Saksen-Coburg-Saalfeld en gravin Augusta van Reuss-Ebersdorf en Lobenstein te Ebersdorf.
    • 14 juni » Stars and Stripes wordt als vlag aangenomen door het congres van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 18 juni 1837 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt donder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kuiten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kuiten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kuiten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kuiten (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I23668.php : benaderd 23 januari 2026), "Elisabeth "Bet" Kuiten (± 1756-1837)".