Stamboom Peek » Arie van Schaik (????-1802)

Persoonlijke gegevens Arie van Schaik 

  • Feit: (03 Akten) vanaf 13 maart 1779 .Bron 1
    Toegangsnummer:34-4 Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905
    Inventarisnummer:U211a004
    Vindplaats:Het Utrechts Archief
    Datering:13-03-1779
    Aktenummer:120
    Datum:13-03-1779
    Soort akte:Huur en verhuur
    Notaris:W. G. VAN NES
    Rol:Genoemd

    Personen:
    Verhuurder: Maurits Cornelis de Waal
    Beroep: decan van den capittule Oudemunster te Utrecht

    Huurder: Arien van Schaik
    Huurder: Leysje Ekel Schot

    Aktedatum:13-03-1779
    Soort object: hofsteede, huis c.a. en 22 mergen zo bouw wey als boomgaardt
    Locatie: de Amerongerwetering
    Belendingen: achter: de dyk
    Gerecht: Wyk by Duurstede aan den Hoogen Amerongsen Dyk
    Naam object: Waalswaart

    Soort object: 7 mergen uiterwaarden
    Belendingen: achter: perceel 34.1 voor: boedel + NN du Tronip, in leven pastor
    Gerecht: Wyk by Duurstede en Amerongen
    Bijzonderheden:Arien van Schaik en Leysje Ekel Schot zyn toekomstige echtelieden
    ------------------------------------------
  • Hij is begraven op 5 januari 1802 in Wijk bij Duurstede.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 februari 2020.

Gezin van Arie van Schaik

Hij is getrouwd met Elizabeth Ekelschot.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 19 april 1779 te Vleuten.Bron 3

.
BRON: RK trouwboek van Vleuten
Datum huwelijk: 19-04-1779

Man: Arie van Schaik
Vrouw: Lijsje Egerschot

Opmerking: HW get. Kaat van Meegen en Willem Egerschot
--------------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Adrianus van Schaik  1780-1852 
  2. Cornelia van Schaik  1781-1848 
  3. Adrianus van Schaik  1784-????
  4. Geertruij van Schaijk  1785-1850 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arie van Schaik?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Arie van Schaik


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief - Notariële akte U211a004 - 120 : Huur en verhuur
  2. familysearch - huwelijksbijlagen - Zeist 1825, pag 366
  3. RK trouwboek van Vleuten

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 april 1779 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • De temperatuur op 5 januari 1802 lag rond de -1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1802: Bron: Wikipedia
    • 25 maart » Sluiting van de Vrede van Amiens tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
    • 27 maart » De Vrede van Amiens maakt een einde aan de oorlog tussen Groot-Brittannië en de Franse republiek die begonnen was met de Franse oorlogsverklaring van 1793.
    • 9 augustus » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal.

Over de familienaam Van Schaik


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I22143.php : benaderd 4 februari 2026), "Arie van Schaik (????-1802)".