Stamboom Peek » Hendrik "Hend" Stigters (1731-????)

Persoonlijke gegevens Hendrik "Hend" Stigters 


Gezin van Hendrik "Hend" Stigters

(1) Hij is getrouwd met Gijsbertje van Os.

Toestemming voor het huwelijk is 16 april 1757 verkregen te Culemborg.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1757 te Everdingen.Bron 3

.
Bruidegom Hendrik Stigter
Geboorteplaats Goilberdingen
Attestatie naar Culemborg

Bruid Gijsbertje van Os
Woonplaats Culemborg

Gebeurtenis Trouwen
Datum 02-05-1757
Religie Voor het gerecht
Gebeurtenisplaats Everdingen

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief 1231
Registratienummer 5
Pagina 28
Registratiedatum 02-05-1757
Akteplaats Everdingen
Collectie Everdingen, CIV Trouwen, 1738-1809, Toegangscode 1231, Inv.nr. 5, Pagina 1-196
------------------------------------------------------------------------
Op 16 april 1757 te Culemborg, zijn in ondertrouw opgenomen
Hendrik Stigter, jongeman geboortig op Goilberdingen
en
Gijsbertje van Os, jongedochter geboortig alhier
beijde met consent van haar vaders

en alhier in den Egtenstaat bevestigt den 3-5-1757
---------------------------------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Cornelia Stigters  1758-1826 
  2. Maria Stigters  1760-????
  3. Cornelis Stigters  1761-1811 
  4. Arie Stigters  -1812
  5. Antonie Stigter  1765-1811 
  6. Maria Stigter  1767-1806 
  7. Joannes Stigters  1769-1858 


(2) Hij is getrouwd met Adriana den Besten.

Toestemming voor het huwelijk is 20 april 1798 verkregen te Everdingen.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1798 te Everdingen.Bron 3

.
1231.5 Everdingen, CIV Trouwen, 1738-1809, Toegangscode 1231, Inv.nr. 5, Pagina 1-196

Trouwinschrijving Hend(rik) Stigter en Adriana den Besten, 09-05-1798

Bruidegom: Hend(rik) Stigter
Geboorteplaats: Goilberdingen
Burgerlijke staat:WED
Woonplaats: Goilberdingen

Bruid: Adriana den Besten
Geboorteplaats: Everdingen
Burgerlijke staat: WED.
Woonplaats: Goilberdingen

Vorige man: Aard van Everdingen
Vorige vrouw: Gijsbertje van Os

Huwelijksdatum: 09-05-1798
Datum ondertrouw: 20-04-1798
Aktedatum: 20-04-1798
Huwelijksplaats: Everdingen
Akteplaats: Everdingen

Gezindte: Civiel
Toegangsnummer: 1231 doop-, huwelijks- en begraafregisters Everdingen, Hagestein en Vianen 1598-1812
Inventarisnummer:
Paginanummer: 83
-------------------------------------------------

Notities over Hendrik "Hend" Stigters

.
Vader Cornelis Stichter
Moeder Maria Peck

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik "Hend" Stigters?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Stigters

Hendrik Stigters
1731-????

(1) 1757
Maria Stigter
1767-1806
(2) 1798

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - doopakte
  2. familysearch - trouwen - Culemborg 1598-1758, pag 598
  3. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 februari 1731 lag rond de -17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1731: Bron: Wikipedia
    • 3 februari » Het Koninklijk paleis in Brussel wordt totaal door brand verwoest.
    • 31 oktober » Ondertekening van een berucht emigratiebevel waardoor ongeveer 20.000 protestantse inwoners het land Salzburg moesten verlaten.
  • De temperatuur op 9 mei 1798 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1798: Bron: Wikipedia
    • 17 maart » Na een lange periode de grootste handelsorganisatie te zijn geweest, wordt de Vereenigde Oostindische Compagnie ontbonden.
    • 1 augustus » Slag bij de Nijl waarbij de Britse vloot onder Horatio Nelson de Fransen verslaat.
    • 9 augustus » Oprichting van het Aartsbisdom Minsk in Wit-Rusland.
    • 16 oktober » Oprichting van het Bisdom Warschau in Polen.
    • 29 november » Ferdinand IV van Napels verklaart Frankrijk de oorlog en trekt Rome binnen.
    • 5 december » Einde van de Boerenkrijg bij Hasselt in het Bataafse departement Beneden-Maas; de opstand tegen de invoering van de algemene dienstplicht onder de Fransen is neergeslagen.

Over de familienaam Stigters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stigters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stigters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stigters (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I21901.php : benaderd 22 januari 2026), "Hendrik "Hend" Stigters (1731-????)".