Stamboom Peek » Maria van Rijn (± 1720-1820)

Persoonlijke gegevens Maria van Rijn 

  • Zij is geboren rond 1720.
  • Feit: (02 Memorie) vanaf 30 juli 1820 .Bron 1
    Uit het register van memories van successie van het successiekantoor te Amerongen,
    Memorienummer: 39
    Datum akte: 30-07-1820

    Blijkt dat op: 17-04-1820 is overleden te Houten
    Naam: Maria van Rijn

    HUA Toegangsnummer: 337-01
    Inventarisnummer: 24
    Te vinden op microfilmnummer: 2422

    Opmerkingen: weduwe van Cornelis Verwey
    ---------------------------------------------------------------------------------------
  • Zij is overleden op 17 april 1820 in Houten.Bron 2
    Tijdstip: 23:00
  • Registratie van overlijden op 18 april 1820.Bron 3
  • Cornelis Verweij is haar petekind
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 november 2008.

Gezin van Maria van Rijn

Zij is getrouwd met Cornelis Verweij.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1753 te 't Goy.Bron 4

.
BRON: trouwboek gerecht van Houten en t Goy
Datum huwelijk: 22-05-1753

Man: Cornelis Verweij
Wonende te: 't Goy

Vrouw: Maria van Rijn
Wonende te: 't Goy
--------------------------------------------------------
BRON: RK trouwboek van Schalkwijk
Datum huwelijk: 22-05-1753

Man: Cornelius Verweij
Vrouw: Maria van Rijn
---------------------------------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 22 mei 1753 te Schalkwijk.Bron 5


Kind(eren):

  1. Johannes Verweij  1761-1827 
  2. Agatha Verweij  1766-1841 
  3. Anthonius Verweij  1773-1839 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van Rijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van Rijn

Maria van Rijn
± 1720-1820

1753

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Memorie van successie
  2. familysearch - overlijden - Houten 1820, pag 276
  3. (Niet openbaar)
  4. Trouwboek gerecht van Houten en 't Goy
  5. RK trouwboek van Schalkwijk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 mei 1753 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
    • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
    • 5 april » Oprichting van het British Museum.
    • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
  • De temperatuur op 17 april 1820 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
    • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
    • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
    • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
    • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
    • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Rijn

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Rijn.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Rijn.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Rijn (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I21867.php : benaderd 27 januari 2026), "Maria van Rijn (± 1720-1820)".