Stamboom Peek » Johannes "Jan" van Rossum (1775-1839)

Persoonlijke gegevens Johannes "Jan" van Rossum 


Gezin van Johannes "Jan" van Rossum

Hij is getrouwd met Johanna Pot.

Toestemming voor het huwelijk is 24 april 1807 verkregen te Utrecht.Bron 5


Kind(eren):

  1. Maria van Rossum  1805-1857 
  2. Abram van Rossum  1811-1848
  3. Nicolaas van Rossum  1815-1871 
  4. Johannes van Rossum  1818-1821
  5. Jan van Rossum  1821-1823


Notities over Johannes "Jan" van Rossum

.
Vader Petrus / Pieter van Rossum [~7-3-1744 Utrecht; +30-11-1811 Utrecht]
Moeder Jannetje Kuiper / Johanna Kuypers
gehuwd dd. 4-11-1769 te Utrecht

------------------------------------------------------------------

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "Jan" van Rossum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes "Jan" van Rossum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van Rossum

Johannes van Rossum
1775-1839


Johanna Pot
1782-1861


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. familysearch - overlijden - Utrecht 1839, pag 532
  2. familysearch - index dopen 1775-1779, Utrecht, pag 204
  3. familysearch - huwelijksbijlagen - Utrecht 1840, pag 142
  4. akte 781
  5. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 juli 1775 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: wat dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
    • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
  • De temperatuur op 27 juli 1839 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt veel regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Rossum


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I19548.php : benaderd 6 februari 2026), "Johannes "Jan" van Rossum (1775-1839)".