Stamboom Peek » Arie Schinkel (1737-1808)

Persoonlijke gegevens Arie Schinkel 

  • Hij is geboren in Jaarsveld.
    .
    Opmerking bij de doopakte in wiewaswie:
    Reconstructie uit 1787 op basis van doopboeken van omringende plaatsen. Origineel doopboek in 1787 geroofd. Betreft alleen in 1787 nog levende mensen. Juiste geboortedatum niet vermeld.
    ----------------------------------------------------
  • Hij werd gedoopt mei 1737 in Jaarsveld.Bron 1
  • Hij is overleden in Poldergraaf.
    Poldergraaf onder Jaarsveld
    ook bron: familysearch - huwelijksbijlagen - IJsselstein 1820, pag 64
  • Hij is begraven op 2 oktober 1808 in Jaarsveld.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 september 2022.

Gezin van Arie Schinkel

Hij is getrouwd met Wijntje Nobel.

Toestemming voor het huwelijk is 24 december 1758 verkregen te Lopik.Bron 3

.
Bruidegom Arien Schenkel
Woonplaats Lopik
Attestatie van Lopik

Bruid Wijntje Nobel
Geboorteplaats Leerbroek
Woonplaats Leerbroek

Gebeurtenis Trouwen
Datum 24-12-1758
Religie Nederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
Gebeurtenisplaats Lopik
Gebeurtenis Ondertrouw
Datum 24-12-1758

Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Het Utrechts Archief
Plaats instelling Utrecht
Collectiegebied Utrecht
Archief L158
Registratienummer 191
Pagina 37
Registratiedatum 24-12-1758
Akteplaats Lopik
Collectie Lopik NH trouwen
------------------------------------------------

Kind(eren):

  1. Bastiaan Schinkel  1760-1834 
  2. Aalbertus Schinkel  1762-1833 
  3. Cornelia Schinkel  1764-????
  4. Teuntje Schinkel  1767-????
  5. Antonie Schinkel  1774-1845 


Notities over Arie Schinkel

.
Vader Bastiaan Schinkel
Moeder Cornelia den Uijl

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arie Schinkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Arie Schinkel

Arie Schinkel
1737-1808


Wijntje Nobel
1737-1817


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie.nl - doopakte
  2. familysearch - huwelijksbijlagen - Benschop 1816, pag 204
  3. Wiewaswie.nl - trouwakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 oktober 1808 lag rond de 10,0 °C. Er was 88 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1808: Bron: Wikipedia
    • 8 april » De Verenigde Staten worden een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met Baltimore als aartsbisdom en de nieuwe bisdommen Bardstown, Boston, New York en Philadelphia.
    • 20 april » Amsterdam wordt de hoofdstad van Nederland onder Lodewijk Napoleon
    • 2 mei » De Opstand van Dos de Mayo (=El Levantamiento del Dos de Mayo) tegen de Napoleontische bezettingstroepen in Madrid.
    • 21 augustus » Britse en Portugese troepen onder bevel van Arthur Wellesley verslaan de Franse troepen onder bevel van generaal Jean-Andoche Junot in de Slag bij Vimeiro.
    • 3 september » Introductie van een voorloper van het periodiek systeem door John Dalton.
    • 20 december » Start van het tweede Beleg van Zaragoza tijdens de Spaanse Onafhankelijkheidsoorlog.

Over de familienaam Schinkel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schinkel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schinkel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schinkel (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I15071.php : benaderd 16 januari 2026), "Arie Schinkel (1737-1808)".