Stamboom Peek » Josina "Joosje" van der Kroon (-< 1804)

Persoonlijke gegevens Josina "Joosje" van der Kroon 


Gezin van Josina "Joosje" van der Kroon

Zij is getrouwd met Joannes Lindeman.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1792 te Houten.Bron 2

.
BRON: trouwboek gerecht van Houten en t Goy
Datum huwelijk: 24-02-1792

Man: Jan Lindeman
Geboren te: Houten
Wonende te: Houten

Vrouw: Josina van den Kroon
Geboren te: Houten
Wonende te: Houten

Opmerking: Va. brd Jacobus van den Kroon
-------------------------------------------------------
BRON: RK trouwboek van Schalkwijk
Datum huwelijk: 24-04-1792

Man: Joannes Lindeman
Vrouw: Joosje van der Kroon
-----------------------------------------------------
Ze zijn in de kerk getrouwd op 24 april 1792 te Schalkwijk.Bron 3


Kind(eren):

  1. Gerrit Lindeman  1796-1860 
  2. Jacobus Lindeman  -1877 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Josina "Joosje" van der Kroon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Josina van der Kroon


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. RK doopboek van Schalkwijk
  2. Trouwboek gerecht van Houten en 't Goy
  3. RK trouwboek van Schalkwijk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 januari 1768 lag rond de -10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: sneeuw donker. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1768: Bron: Wikipedia
    • 24 juli » Willem Hendrik van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn zoon Lodewijk.
    • 6 december » De eerste druk van de Encyclopædia Britannica verschijnt.
  • De temperatuur op 24 februari 1792 lag rond de -8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.

Over de familienaam Van der Kroon


De publicatie Stamboom Peek is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert-Jan Peek, "Stamboom Peek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peek/I12405.php : benaderd 26 januari 2026), "Josina "Joosje" van der Kroon (-< 1804)".