Stamboom Pasman-Kuit » Aaltje Stoel (1823-1895)

Persoonlijke gegevens Aaltje Stoel 

  • Zij is geboren op 6 december 1823 in Nieuwleusen.
    Kind: Aaltje Stoel
    Geslacht: Vrouw
    Vader; Jan Stoel
    Beroep; daghuurder
    Leeftijd: 28
    Moeder: Femmigje Frijlink
    Geboortedatum: 06-12-1823
    Gebeurtenisplaats: Nieuwleusen
  • Registratie van geboorte op 7 december 1823.Bron 1
  • Beroep: op 26 juni 1847 dienstmeid.Bron 2
  • Zij is overleden op 11 december 1895 in Nieuwleusen, zij was toen 72 jaar oud.
    Overledene: Aaltje Stoel
    Geboorteplaats: Nieuwleusen
    Geslacht: Vrouw
    Leeftijd: 73
    Vader: Jan Stoel
    Moeder: Femmigje Frijlink
    Partner: Klaas Paasman
    Overlijdensdatum: 11-12-1895
    Gebeurtenisplaats: Nieuwleusen
    Opmerking: echtgenote van Roelof Kleen
  • Registratie van overlijden op 11 december 1895.Bron 3
  • Een kind van Jan Jansen Stoel en Femmigje Gerrits Frijling
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 februari 2021.

Gezin van Aaltje Stoel

(1) Zij is getrouwd met Klaas Paasman.

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1847 te Staphorst, zij was toen 23 jaar oud.Bron 4

Bruidegom: Klaas Paasman
Beroep: Landbouwer
Geboorteplaats: Staphorst
Leeftijd: 39
Vader van de bruidegom: Albert Jans Paasman
Moeder van de bruidegom; Geesje Klaas Kappe
Beroep: landbouwster
Bruid: Aaltje Stoel
Beroep: Dienstmeid
Geboorteplaats: Nieuwleusen
Leeftijd: 23
Vader van de bruid; Jan Stoel
Moeder van de bruid: Femmigje Frijlink
Huwelijksdatum: 26-06-1847
Gebeurtenisplaats: Staphorst
Opmerking: 1 kind gewettigd;
moeder bruid ook Femmigje Vrielink

Kind(eren):

  1. Jannes Paasman  1845-1906
  2. N.N. Stoel  1847
  3. Geesje Paasman  ± 1850-1926 
  4. Albert Paasman  ± 1851-1920
  5. N.N. Paasman  1853
  6. Hendrik Paasman  ± 1854-1915 
  7. Klaasje Paasman  ± 1857-1944
  8. Klaas Paasman  1859-1922 


(2) Zij is getrouwd met Roelof Kleen.

Zij zijn getrouwd op 9 april 1874 te Nieuwleusen, zij was toen 50 jaar oud.Bron 5

Bruidegom: Roelof Kleen
Beroep: Landbouwer
Geboorteplaats: Nieuwleusen
Leeftijd: 46
Vader van de bruidegom: Derk Kleen
Moeder van de bruidegom: Grietje Huisman
Bruid: Aaltje Stoel
Geboorteplaats: Nieuwleusen
Leeftijd: 50
Vader van de bruid: Jan Stoel
Moeder van de bruid: Femmigje Frijlink
Huwelijksdatum: 09-04-1874
Gebeurtenisplaats: Nieuwleusen
Opmerking: weduwnaar van Aaltje Vonder;
weduwe van Klaas Paasman

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Stoel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje Stoel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Stoel

Aaltje Stoel
1823-1895

(1) 1847

Klaas Paasman
1807-1871

N.N. Stoel
1847-1847
Geesje Paasman
± 1850-1926
Albert Paasman
± 1851-1920
N.N. Paasman
1853-1853
Hendrik Paasman
± 1854-1915
Klaasje Paasman
± 1857-1944
Klaas Paasman
1859-1922
(2) 1874

Roelof Kleen
1827-1903


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. WieWasWie: Historisch Centrum Overijssel: Geboorteakte gemeente Nieuwleusen: Aktenummer: 46
  2. (Niet openbaar)
  3. WieWasWie: Historisch Centrum Overijssel: Overlijdensakte gemeente Nieuwleusen: Aktenummer: 43
  4. Wiewaswie: Historisch Centrum Overijssel: Huwelijksakte gemeente Staphorst: Aktenummer: 18
  5. WieWasWie: Historisch Centrum Overijssel: Huwelijksakte gemeente Nieuwleusen: Aktenummer: 8

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 december 1823 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 9 april 1874 lag rond de 13,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 48%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
    • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
    • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
    • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
    • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
  • De temperatuur op 11 december 1895 lag rond de 1,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stoel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stoel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stoel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stoel (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Pasman-Kuit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Pasman, "Stamboom Pasman-Kuit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pasman-kuit/I80356.php : benaderd 27 februari 2026), "Aaltje Stoel (1823-1895)".