Stamboom Pasman-Kuit » Grietje Abbring (1792-1812)

Persoonlijke gegevens Grietje Abbring 

  • Zij is geboren op 28 april 1792 in Schellingwoude.
    Bron: https://www.familysearch.org
    Gereformeerde gemeente Ransdorp Schellingwoude, city Nieuwendam, baptisms births 1791 - 1817
    1792 Den 28e April saturdagavond 9 uren geboren een kind gen[aam]t Grietje. 6e Meij sondag gedoopt. Vader Harmen Abbring, moeder Hendrikje Pasman, getuige Trijntje Abbring.
  • Ze werd gedoopt op 6 mei 1792 in Schellingwoude.Bron 1
  • Zij is overleden op 26 maart 1812 in Schellingwoude, zij was toen 19 jaar oud.
    Overledene: Grietje Abbering
    Geslacht: Vrouw
    Leeftijd: 19
    Vader: Harmen Abbering
    Moeder: - -
    Overlijdensdatum: donderdag 26 maart 1812
    Gebeurtenisplaats: Schellingwoude

    Bron: https://familysearch.org: Schellingwoude Trouwen en Begraven 1804-1826
    "Grietje Abbering.
    Den 26e Maart is te Schellingwoude namiddags ten 4 uren overleden Grietje Abbering, oud ruim 19 jaren, in 't huijs No. 11."
    Tijdstip: 16:00
  • Registratie van overlijden op 27 maart 1812.Bron 2
  • Een kind van Harmen Abbring en Hendrikje Pasman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 juni 2024.

Gezin van Grietje Abbring


Notities over Grietje Abbring

Bron: http://genea.pedete.net/katwoude/1801.htm
Gezinsblad
Harmen Abbring, geb. te Watergang ± 1769, ovl. te Schellingwoude 24 aug 1827, beroep(en): boerenbedrijf, huisman, woonplaats(en): Schellingwoude, zoon van Harmanus Cornelisz Abbring en Grietje Harmensz de Jong
Gehuwd te <1792 met:
Hendrikje Pasman, ovl. te Schellingwoude voor 1816, begr. te Schellingwoude, dochter van Simon Pasman en Lijsje Koning
1) Grietje Abbring, geb. ± 5.1792, ovl. te Nieuwendam 26 mrt 1812, Adres Nr 11 Schellingwoude 26 mrt 1812

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Abbring?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Abbring

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Abbring


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://www.familysearch.org: Schellingwoude DTB Gereformeerd Dopen 1791-1812
  2. WieWasWie: Noord-Hollands Archief: Overlijdensakte gemeente Schellingwoude: Aktenummer: 2703

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 april 1792 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 6 mei 1792 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 26 maart 1812 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Abbring

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Abbring.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Abbring.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Abbring (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Pasman-Kuit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Pasman, "Stamboom Pasman-Kuit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pasman-kuit/I4630.php : benaderd 5 maart 2026), "Grietje Abbring (1792-1812)".