Stamboom Pasman-Kuit » Lotje Smit (1839-1929)

Persoonlijke gegevens Lotje Smit 

  • Zij is geboren in het jaar 1839 in Zaandam.
  • Zij is overleden op 15 maart 1929 in Zaandam, zij was toen 90 jaar oud.
    Overledene: Lotje Smit
    Geslacht: Vrouw
    Geboorteplaats: Zaandam
    Leeftijd: 89
    Vader: Pieter Smit
    Moeder: Geertje Rijks
    Partner: Adriaan Klapmuts
    Overlijdensdatum: vrijdag 15 maart 1929
    Gebeurtenisplaats: Zaandam
  • Registratie van overlijden op 18 maart 1929.Bron 1
  • Een kind van Pieter Smit en Geertje Rijks
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 april 2016.

Gezin van Lotje Smit

Zij is getrouwd met Adriaan Klapmuts.

Zij zijn getrouwd op 29 oktober 1871 te Zaandam, zij was toen 32 jaar oud.Bron 2

Bruidegom: Adriaan Klapmuts
Geboorteplaats: Zaandam
Leeftijd: 28
Beroep: Houtzager
Vader van de bruidegom: Gijsbertus Klapmuts
Moeder van de bruidegom: Catharina Praag
Bruid: Lotje Smit
Geboorteplaats: Zaandam
Leeftijd: 32
Vader van de bruid: Pieter Smit
Beroep: Timmerman
Moeder van de bruid: Geertje Rijks
Huwelijksdatum: zondag 29 oktober 1871
Gebeurtenisplaats: Zaandam

Kind(eren):

  1. Catharina Klapmuts  ± 1873-1959
  2. Pieter Klapmuts  1874-1945

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lotje Smit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lotje Smit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lotje Smit

Lotje Smit
1839-1929

1871

Adriaan Klapmuts
± 1843-1875

Catharina Klapmuts
± 1873-1959

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. WieWasWie: Noord-Hollands Archief: Overlijdensakte gemeente Zaandam: Aktenummer: 90
  2. WieWasWie: Noord-Hollands Archief: Huwelijksakte gemeente Zaandam: Aktenummer: 101

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 oktober 1871 lag rond de 9,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
  • De temperatuur op 15 maart 1929 lag tussen -0,4 °C en 3,3 °C en was gemiddeld 1,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
    • 6 juni » Verheffing van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland tot Apostolisch vicariaat IJsland.
    • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
    • 29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
    • 7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
    • 26 december » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SC Rheindorf Altach.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smit

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smit.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smit.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smit (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Pasman-Kuit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Pasman, "Stamboom Pasman-Kuit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pasman-kuit/I34877.php : benaderd 16 maart 2026), "Lotje Smit (1839-1929)".