De temperatuur op 19 december 1920 lag tussen -0,2 °C en 1,7 °C en was gemiddeld 0,9 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
8 augustus » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Spartak Myjava.
14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
Trouwdag 26 augustus 1948
De temperatuur op 26 augustus 1948 lag tussen 13,0 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
24 februari » Koude Oorlog: De communistische partij neemt de macht over in Tsjecho-Slowakije.
1 april » De Faeröer krijgen verregaande autonomie binnen Denemarken.
5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
16 juni » De Franse overheid richt de luchtvaartmaatschappij Air France op.
6 september » Koningin Juliana wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk Amsterdam.
1 december » Piet Roozenburg wordt wereldkampioen dammen.
Dag van overlijden 13 december 2012
De temperatuur op 13 december 2012 lag tussen -2,6 °C en 0,5 °C en was gemiddeld -1,0 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
3 maart » Eerste Nederlandse Apple Store wordt geopend aan het Leidseplein in Amsterdam.
21 april » In Nederland mislukken onderhandelingen over een nieuwe bezuinigingsronde, het zogenaamde Catshuisoverleg 2012. Het CDA, VVD en de PVV worden het niet eens over miljardenbezuinigingen. Naar aanleiding van dit mislukken geeft Geert Wilders aan dat de PVV geen gedoogpartner meer zal zijn van het kabinet.
6 juni » In Peru komen bij een helikoptercrash veertien onderzoekers van een Zuid-Koreaans bedrijf om het leven, onder wie één Nederlander. Ze waren onderweg naar Cuzco.
9 juni » Sunette Viljoen uit Zuid-Afrika scherpt in New York het Afrikaans record speerwerpen voor vrouwen aan tot 69,35 meter.
20 juli » De Roemeense premier Victor Ponta heeft grote delen van zijn juridische proefschrift uit 2003 zonder bronvermelding overgenomen, aldus een ethische commissie van de Universiteit van Boekarest.
17 september » De politie weerhoudt de Zuid-Afrikaanse politicus Julius Malema ervan om enkele duizenden stakende mijnwerkers toe te spreken bij de platinamijn van Lonmin in Marikana.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Oudheusden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-oudheusden/I3203.php : benaderd 7 februari 2026), "Marinus van Oudheusden (1920-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.