Oorzaak: na een zeer korte ongesteldheid...
Hij is getrouwd met Frédérique Christina H. Taets van Amerongen.
Zij zijn getrouwd op 19 april 1866 te Utrecht, hij was toen 28 jaar oud.Bron 4
Kind(eren):
Note :He was known as "God in Gaasterland", for his many charitable qualities. He helped any poor knocking on his door. He was one of the 5 richest men in the Netherlands, but eventually lost all his money in a scam financing operation of the Panama canal. When he died, just Huize Rijs was left.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BRON WWW.PARLEMENT.COM / PARLEMENT EN POLITIEK
Jhr.Mr. J.H.F.K. van Swinderen
Welgestelde Fries, die voor het district Dokkum Tweede Kamerlid was en later door Friesland naar de Eerste Kamer werd afgevaardigd. Zoon van een Eerste Kamerlid. Als burgemeester van Gaasterland zette hij zich sterk in voor de welvaart van zijn gemeente. Als Kamerlid niet zo opvallend.
liberaal, in de periode 1878-1902: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer
levensbeschouwing :Nederlands Hervormd
partij : liberaal
loopbaan
- landeigenaar
- burgemeester van Gaasterland, van 24 juli 1863 tot 15 mei 1902
- lid Provinciale Staten van Friesland voor het kiesdistrict Sneek, van 9 mei 1865 tot september 1879
- lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Dokkum, van 8 oktober 1878 tot 1 augustus 1879
- lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Friesland, van 16 september 1879 tot 11 oktober 1884
- lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Friesland, van 17 november 1884 tot 17 augustus 1887
- lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Friesland, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888
- lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Friesland, van 1 mei 1888 tot 15 mei 1902
nevenfuncties overzicht :
- dijkgraaf waterschap De Wiel, vanaf 30 april 1864
- voorzitter waterschap Groote Noordwolder polder, omstreeks 1879 (nog in 1901)
- lid c.q. dijksgedeputeerde waterschap Zeven Grietenijen en Stad Sloten, omstreeks 1879 (nog in 1899)
- lid Algemene Synodale commissie van de Nederlandsch Hervormde kerk, omstreeks 1890
academische studie :
- Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie) Hogeschool te Leiden, van 19 september 1856 tot 13 juni 1861
activiteiten als parlementariër :
- Sprak in de Tweede Kamer bij de artikelsgewijze behandeling van enkele (meest) kleinere wetsvoorstellen
- Sprak in de Eerste Kamer onder meer over waterstaat, financiën en binnenlandse zaken
wetenswaardigheden uit de privé-sfeer :
Zijn vader was burgemeester van Gaasterland, evenals een oom van hem was burgemeester van Gaasterland. Die was later burgemeester van Wonseradeel.
verkiezingen :
- Versloeg in 1878 A.J. Thomassen à Thuessink van der Hoop van Slochteren (a.r.)
- Werd in 1879 tot Eerste-Kamerlid gekozen bij lot, nadat bij de derde stemming hij en D.D. Breuning 23 stemmen hadden gekregen
woonplaats :Balk, Huize Rijs
ridderorden : Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 8 december 1887
bezit van heerlijkheden : Heer van Lunenburg, van 14 juni 1860 tot 1887
publicaties :
"Over den oorsprong en de geschiedenis van de Floreenen in Friesland" (dissertatie, 1861)
literatuur/documentatie
Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, deel X, 1007
familierelaties
- Zoon van jhr. G.R.G. van Swinderen, Eerste-Kamerlid
- Zwager van W.J. Roijaards van den Ham, Tweede-Kamerlid
- Kleinzoon van jhr. O. van Swinderen, Tweede- en Eerste-Kamerlid
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen