Stamboom Noot » Jan Pouwelse (1878-1942)

Persoonlijke gegevens Jan Pouwelse 


Gezin van Jan Pouwelse

Hij is getrouwd met Catharina Davidse.

Zij zijn getrouwd op 14 december 1921 te Middelburg, hij was toen 43 jaar oud.Bron 1

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.74
Gemeente: Middelburg
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 170
Datum: 14-12-1921
Bruidegom Jan Pouwelse
Leeftijd: 43
Geboorteplaats: Serooskerke
Bruid Catharina Davidse
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Oost- en West-Souburg
Vader bruidegom Maarten Pouwelse
Moeder bruidegom Pieternella Wattel
Vader bruid Lein Davidse
Moeder bruid Jacomina van den Berg

Kind(eren):

  1. Maarten Pouwelse  1922-1984
  2. Jacomina Pouwelse  1926-1926


Tijdbalk Jan Pouwelse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Pouwelse

Jan Wattel
1823-1897

Jan Pouwelse
1878-1942

1921

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 november 1878 lag rond de 9,4 °C. Er was 6 mm neerslag. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
      • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
      • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
      • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • De temperatuur op 14 december 1921 lag tussen 0,1 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 2,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
      • 8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
      • 21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
      • 27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
      • 20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
      • 30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
    • De temperatuur op 1 juni 1942 lag tussen 6,8 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
      • 5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
      • 10 juni » Een groot deel van de bevolking van Lidice wordt in een wraakactie op bevel van Hitler uitgemoord. Het Tsjechische dorp wordt platgebulldozerd.
      • 9 augustus » Mahatma Gandhi wordt gearresteerd.
      • 9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
      • 15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Pouwelse

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pouwelse.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pouwelse.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pouwelse (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Noot is opgesteld door P. Noot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Noot, "Stamboom Noot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noot/I4269.php : benaderd 16 januari 2026), "Jan Pouwelse (1878-1942)".