Stamboom Noot » Abraham Wattel (1854-1940)

Persoonlijke gegevens Abraham Wattel 

  • Hij is geboren op 25 september 1854 in Aagtekerke.Bron 1
    Aktedatum : 25-09-1854, aktenummer (number) : 8
    Geboren te (born in) : Aagtekerke, op (on) 25-09-1854
    Abraham Wattel
    Zoon van :
    VADER (father) : Jan Wattel
    MOEDER (mother) : Elizabeth Sonius
  • Hij is overleden op 1 juni 1940 in Oostkapelle, hij was toen 85 jaar oud.Bron 1
    Aktejaar (year) : 1940
    Aktenummer (number) : 16
    Overleden op (died on) : 1-6-1940
    Overleden te (died in) : Oostkapelle
    Abraham Wattel
    Leeftijd bij overlijden (age) : 85 jaar
    Geslacht (gender) : mannelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : weduwnaar
    Beroep (occupation) : zonder
    Geboorteplaats (place of birth) : Aagtekerke
    PARTNER : Suzanna Kooman
    VADER (father) : Jan Wattel
    MOEDER (mother) : Elizabeth Sonius
    Opmerking (note) : Hij was eerder weduwnaar van Sara Midavaine
  • Een kind van Jan Wattel en Elizabeth Sonius
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 april 2011.

Gezin van Abraham Wattel

Hij is getrouwd met Suzanna Kooman.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1906 te Oostkapelle, hij was toen 51 jaar oud.Bron 1

Gemeente : Oostkapelle
Aktenummer (number) : 6
Aktedatum (date) : 25-05-1906
BRUIDEGOM : Abraham Wattel
Leeftijd (age) : 51 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Aagtekerke
Beroep (occupation) : Landbouwer
BRUID : Suzanna Kooman
Leeftijd (age) : 42 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Oostkapelle
Beroep (occupation) : Zonder
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Jan Wattel
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Elizabeth Sonius
Beroep (occupation) : Zonder
VADER BRUID (father bride) : Gerhardt Kooman
MOEDER BRUID (mother bride) : Johanna Roose
Beroep (occupation) : Zonder
Opmerking (note) : Bgm wdnr van Sara Midavaine, brd wed van Jan Mondeel.

Tijdbalk Abraham Wattel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Abraham Wattel

Jan Wattel
1823-1897

Abraham Wattel
1854-1940

1906

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 september 1854 lag rond de 11,4 °C. Er was 1 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
      • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
      • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
      • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
      • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
      • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
    • De temperatuur op 25 mei 1906 lag tussen 6,2 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 7,5 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
      • 10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
      • 7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
      • 15 juni » In de Chileense stad Concepción wordt de voetbalclub Club Deportivo Arturo Fernández Vial opgericht.
      • 18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
      • 23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
    • De temperatuur op 1 juni 1940 lag tussen 5,3 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 17 mei » Hitler bepaalt dat Nederland geen militair, maar een civiel Duits bestuur zal krijgen.
      • 29 mei » Seyss-Inquart aanvaardt het ambt van rijkscommissaris in Nederland.
      • 31 augustus » Eerste uitgave van het opinieblad Vrij Nederland in een oplage van 1000 exemplaren.
      • 6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
      • 29 november » De Duitse Luftwaffe bombardeert Liverpool.
      • 6 december » Duitse aanvalsschepen laten vijf geallieerde koopvaardijschepen zinken voor de kust van Nauru.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wattel

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wattel.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wattel.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wattel (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Noot is opgesteld door P. Noot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Noot, "Stamboom Noot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noot/I5624.php : benaderd 13 januari 2026), "Abraham Wattel (1854-1940)".