Stamboom Niezen » Trijntje Gutter (1886-1980)

Persoonlijke gegevens Trijntje Gutter 

Bron 1

Gezin van Trijntje Gutter

(1) Zij is getrouwd met Jan Zwaan.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1907 te Opperdoes, Nederland, zij was toen 20 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Willem Zwaan  1908-2000
  2. Antje Zwaan  1909-1998
  3. Johannes Zwaan  1911-1969
  4. Trijntje Zwaan  1914-2005


Kind(eren):

  1. Klaas Meurs  1928-1928

Gebeurtenis (unmarried).


Notities over Trijntje Gutter

Johannes Gutter, de vader van Trijntje Gutter was molenaar van de Vier Noorder Koggen, die bemalen werd door vierentwintig watermolens. De afbraak van de molens was op 27-03-1908 toen twintig stuks voorvoor Dfl. 500,- publiekelijk werden verkocht.

In de molenvan Mijnsheerenweg op Koppeshorn werd Joannes Gutter in 1876 molenaar tegen een loon van Dfl. 125,- en vrij wonen, vrij groene zeep en vrij petroleum, alsmede Dfl. 25,- voor het controleren van de sluis.

Hij trouwde op 13-9-1877 met Trijntje Zwaan geboren op 27-3-1849, maar die viel op 8-9-1882 in de molenkolk en verdronk.

Trijntje Gutter is geboren in Medemblik op 26-6-1886. Ze was de dochter van Joannes Gutter en Antje Pregt met wie Joannes Gutter op 9-8-1883 is getrouwd.

Het gezin telde tenslotte twaalf kinderen daarom moest hij ook koeien en schapen houden en een tuinderij beginnen. In 1906 heeft hij een boerderijtje laten zetten, waar de familie tot 1916 heeft gewoond. Toen overleed zijn vrouw en vertrok hij naar Opperdoes waar hij op 21-5-1926 is overleden.

 

 ;

 

 

 

Trijntje Gutter huwt voor de tweede keer op 26-2-1920 Pieter Meurs, geboren Opperdoes 10-6-1896, zoon van Klaas Meurs en Andrea Rustenburg????, overleden Opperdoes 21-8-1980.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje Gutter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntje Gutter

Trijntje Gutter
1886-1980

(1) 1907

Jan Zwaan
1887-1916

Willem Zwaan
1908-2000
Antje Zwaan
1909-1998


Onbekend

Klaas Meurs
1928-1928

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Dirk Pieter Zwaan - Web Site Zwaan Family

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Web Site Zwaan Family

    Familiestamboom: 52627761-2 - Discovery - 52627761-2 - Trijntje Gutter - 28 FEB 2018 - Toegevoegd via een Smart Match

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 juni 1886 lag rond de 22,3 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
    • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 10 mei 1907 lag tussen 9,8 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
    • 16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
    • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
    • 17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
  • De temperatuur op 21 augustus 1980 lag tussen 13,5 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 7,7 uur zonneschijn (54%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1980: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Amsterdam wordt met tanks de barricade van krakers in de Vondelstraat doorbroken.
    • 13 maart » Oprichting van het Instituut ter Bevordering van de Surinamistiek.
    • 16 mei » Sovjet-atleet Joeri Sedych verbetert tot tweemaal toe het wereldrecord kogelslingeren en brengt het uiteindelijk op een afstand van 80,64 meter.
    • 18 mei » Een uitbarsting van de vulkaan Mount Saint Helens kost 57 mensen het leven.
    • 25 september » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Het teken van het beest van regisseur Pieter Verhoeff gaat in première.
    • 19 november » Het Nederlands voetbalelftal verliest ook de tweede wedstrijd in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1982. België wint in Brussel met 1-0 door een rake strafschop na rust van spits Erwin Vandenbergh.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gutter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gutter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gutter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gutter (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Niezen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hendrik Jan Niezen, "Stamboom Niezen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-niezen/I1201.php : benaderd 2 januari 2026), "Trijntje Gutter (1886-1980)".