Stamboom Nefkens » Gerrit Sietses de Boer (1731-1794)

Persoonlijke gegevens Gerrit Sietses de Boer 

  • Hij is geboren in Harlingen.Bron 1
    Harlingen, dopen, doopjaar 1731
    Geboren in Harlingen
    Gedoopt op 20 oktober 1731 in Harlingen
    Dopeling: Gerrit
    Vader: Sitse Gerrits
    Moeder: Antie Rinckx
    Aanwezig: Acke Gerrits
    Opm.: De getuige is in plaats van Gerrit Sitses
    Gestandaardiseerde namen:
    Dopeling: GERRIT of GERRITJE
    Vader: SIETSE GERRITS
    Moeder: ANTJE RIENKS
    Aanwezige: AKE of AUKJE GERRITS
    Bron:
    Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)
    R.K. par. Harlingen, doop 1686-1811
    Inventarisnr.: DTB 346
    Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
    (Tresoar)
  • Hij werd gedoopt op 20 oktober 1731 in Harlingen.Bron 1
  • Hij is overleden op 28 oktober 1794 in Op het Vliet.Bron 1
    Franeker overlijden/begraven 1794
    Overleden: Gerrit Zietzes Boer
    Datum: 28 oktober 1794
    Plaats: op het Vliet
    Gestandaardiseerde namen:
    Persoon: GERRIT SIETSES BOE
    Bron:
    Tresoar
    Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)
    R.K. Parochie Franeker, overlijdensboek 1719-1811
    Inventarisnr.: DTB 271
    Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
    (Tresoar)
  • Een kind van Sietske Gerrits (de Boer) en Antje Rienks
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 maart 2013.

Gezin van Gerrit Sietses de Boer

Hij is getrouwd met Aafke Jans de Haan.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 4 augustus 1756 te Makkum.Bron 1

Wonseradeel, huwelijken 1756
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 2 augustus 1756
Bruidegom: Gerrit Sijtses afkomstig van Makkum
Bruid: Aafke Jans afkomstig van Makkum
Opmerking : zij heeft een mondeling consent van haar moeder, hij heeft een
schriftelijk consent van zijn vader
Gestandaardiseerde namen:
Bruidegom: GERRIT SIETSES
Bruid: AAFKE JANS
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken (DTBL)
Trouwregister Gerecht Wonseradeel 1753-1771
Inventarisnr.: DTB 791
Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
(Tresoar)
..........
Wonseradeel, huwelijken 1756
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 4 augustus 1756
Bruidegom: Gerrit Sitses
Bruid: Afke Jans
Gestandaardiseerde namen:
Bruidegom: GERRIT SIETSES
Bruid: AAFKE JANS
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken (DTBL)
Trouwregister Rooms-katholieke parochie Makkum 1724-1811
Inventarisnr.: DTB 834
Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
(Tresoar)

Kind(eren):

  1. Jan Gerrits de Boer  1758-1831 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Sietses de Boer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Sietses de Boer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Sietses de Boer

Gerrit Sietses de Boer
1731-1794

1756

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Tresoar - www.tresoar.nl

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 oktober 1731 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1731: Bron: Wikipedia
    • 3 februari » Het Koninklijk paleis in Brussel wordt totaal door brand verwoest.
    • 31 oktober » Ondertekening van een berucht emigratiebevel waardoor ongeveer 20.000 protestantse inwoners het land Salzburg moesten verlaten.
  • De temperatuur op 4 augustus 1756 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1756: Bron: Wikipedia
    • 18 februari » Een zware aardbeving bij Düren met een beving van 6,1 op de schaal van Richter, richt grote schade aan.
    • 15 mei » Begin van de Zevenjarige Oorlog.
    • 9 juni » De vijftien koningen, keizers en regenten van Timor, Roti, Solor en Soemba tekenen een verdrag waardoor het Nederlandse gouvernement de soevereiniteit verkrijgt.
  • De temperatuur op 28 oktober 1794 lag rond de 6,0 °C. Er was 88 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1794: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Frankrijk schaft de slavernij af. Tijdelijk, zoals later blijkt.
    • 28 juli » Maximilien de Robespierre wordt geëxecuteerd, waarmee een eind komt aan de Terreur in Frankrijk.
    • 19 oktober » De Slag bij Puiflijk wordt gevoerd tijdens de Eerste Coalitieoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Boer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Boer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Boer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Boer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Nefkens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Nefkens, "Stamboom Nefkens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-nefkens/I1915.php : benaderd 6 februari 2026), "Gerrit Sietses de Boer (1731-1794)".