Stamboom Molenaar » Jan "Jan" Jonker (± 1807-1867)

Persoonlijke gegevens Jan "Jan" Jonker 

  • Roepnaam is Jan.
  • Hij is geboren rond 1807 in Ellemeet (Zeeland) NL.
  • Beroep: Melkboer.Bron 1
  • Hij is overleden op 18 juli 1867 in Ellemeet (Zeeland) NL.Bron 1
    Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Zeeuws Archief
    Algemeen Gemeente: Ellemeet
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 16
    Aangiftedatum: 00-00-1867
    Overledene Jan Jonker
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 18-07-1867
    Overlijdensplaats: Ellemeet
    Vader Tonis Jonker
    Moeder Adriaantje Kloet
    Partner Willemina Dankerse
    Relatie: gehuwd
    Nadere informatie Lft: 61 jaar; Brp: melkboer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 juli 2020.

Gezin van Jan "Jan" Jonker

Hij is getrouwd met Wilhelmina Dankerse.

Zij zijn getrouwd op 18 juli 1829 te Ellemeet (Zeeland) NL.Bron 2

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.30
Gemeente: Ellemeet
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 4
Datum: 18-07-1829
Bruidegom Jan Jonker
Leeftijd: 22
Geboorteplaats: Ellemeet
Bruid Willemina Dankertse
Leeftijd: 22
Geboorteplaats: Dreischor
Vader bruidegom Thonis Jonker
Moeder bruidegom Adriaantje Kloet
Vader bruid Lieven Dankertse
Moeder bruid Janna Fasol

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan "Jan" Jonker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Afbeelding(en) Jan "Jan" Jonker


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Zeeuws Archief - Akten van de Burgerlijke Stand Zeeland - Overlijden - Gemeente Ellemeet - Aktenr.: 16
  2. Zeeuws archief - Akten van de Burgerlijke Stand Zeeland - Huwelijk - Gemeente Ellemeet - Aktenr.: 4

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juli 1867 lag rond de 18,1 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 1 juli » De Dominion Canada wordt gevormd doordat Upper Canada (Ontario), Lower Canada (Quebec), New Brunswick en Nova Scotia samengevoegd worden tot een confederatie.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jonker

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jonker.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jonker.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jonker (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tiny van Teulingen, "Stamboom Molenaar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-molenaar/I923.php : benaderd 28 januari 2026), "Jan "Jan" Jonker (± 1807-1867)".