De temperatuur op 12 mei 1930 lag tussen 4,8 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 maart » Mahatma Gandhi start een burgerlijke ongehoorzaamheidsactie in India.
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
24 augustus » De IJzertoren, langs de Belgische rivier de IJzer, wordt ingewijd.
2 december » President Herbert Hoover vraagt het Amerikaanse Congres 150 miljoen dollar voor een programma van publieke werken, om banen te scheppen en de economie te stimuleren.
Dag van overlijden 13 december 2015
De temperatuur op 13 december 2015 lag tussen 3,9 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (23%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
9 februari » De Britse singer-songwriter Sam Smith wint vier prijzen tijdens de 57ste uitreiking van de Grammy Awards. De Amerikaanse zangers Beck, Beyonce en Pharrell Williams winnen er ieder drie.
1 maart » John Jansen van Galen presenteert voor de laatste keer het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
22 maart » Opening van Plopsaqua in De Panne. Het is het zesde Plopsa-park.
8 mei » De Zuid-Afrikaanse politie valt een methodistenkerk in Johannesburg binnen en pakt daar honderden immigranten op.
6 november » Klaasje Meijer, Marthe De Pillecyn en Hanne Verbruggen winnen K3 zoekt K3. Ze volgen Josje Huisman, Kristel Verbeke en Karen Damen op als K3.
8 december » President Nicolás Maduro van Venezuela roept zijn ministers op hun posities ter beschikking te stellen. Het vertrek moet de weg vrijmaken voor "een proces van vernieuwing", aldus de socialistische leider.
Dag van begraven 18 december 2015
De temperatuur op 18 december 2015 lag tussen 10,6 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
8 februari » Ivoorkust wint het Afrikaans kampioenschap voetbal in Equatoriaal-Guinea door Ghana na strafschoppen in de finale te verslaan met 9-8, na een eindstand van 0-0.
8 april » Premier Erna Solberg van Noorwegen biedt haar excuses aan voor de manier waarop Roma voor en na de Tweede Wereldoorlog zijn behandeld. Volgens haar is sprake van "een zwarte bladzijde in de geschiedenis" van het Scandinavische land.
2 mei » Bokskampioen Floyd Mayweather jr. verslaat in Las Vegas Manny Pacquiao in wat 'Het Gevecht van de Eeuw' werd genoemd.
25 mei » Op de Galapagoseilanden ten westen van Ecuador komt de vulkaan Wolf tot uitbarsting.
17 augustus » Bij een bomaanslag op een tempel in Bangkok komen 22 mensen om en raken er 120 gewond.
8 september » James Bond-boek Trigger Mortis van schrijver Anthony Horowitz verschijnt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I86114.php : benaderd 25 februari 2026), "Minke Klement (1930-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.