Stamboom Jacobs » Cornelis van Cromvoort (1747-1788)

Persoonlijke gegevens Cornelis van Cromvoort 

  • Hij is geboren in het jaar 1747.
  • Hij is overleden op 5 mei 1788 in Drunen, hij was toen 41 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 februari 2019.

Gezin van Cornelis van Cromvoort

Hij is getrouwd met Aaltje van Aalst.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Cornelis van Cromvoort  1779-1837 


Notities over Cornelis van Cromvoort

Zeven straten slechts telt Bokhoven.
In het dorpje, dat sinds 1971 deel uitmaakt van de gemeente Den Bosch, wonen rond de driehonderd zielen. Onvoorstelbaar dat dit nietige vlekje ooit buitenlands gebied was, een katholieke enclave, een graafschap zelfs.
Vermoedelijk bestaat Bokhoven sinds 1150. Daarna ontwikkelde het zich tot een zelfstandig ministaatje met eigen munten, een eigen rechtbank, een eigen haven en – uiteraard – eigen belastingen. In 1363 was een ridder de eerste heer van Bokhoven.
In de loop van de geschiedenis is Bokhoven drie keer volledig verwoest. De eerste keer in 1498 door de Geldersen, dan in 1672 door de Fransen en in 1944/1945 door de Duitsers.
Als Den Bosch in 1629 is veroverd, blijft Bokhoven zelfstandig en wordt daardoor een katholieke enclave in een vijandige, protestantse omgeving. De katholieke moesten naar Bokhoven uitwijken voor hun geloofsuitoefening. Dat legde de kerk van Bokhoven geen windeieren. Bokhoven werd geregeld door de Maas onder water gezet. Daarom is de vloer van de kerk in 1838 een meter opgehoogd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Cromvoort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van Cromvoort

Cornelis van Cromvoort
1747-1788



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 mei 1788 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten noorden. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
    • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
    • 28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Cromvoort


De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Michael Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-michael-jacobs/I11148.php : benaderd 3 mei 2025), "Cornelis van Cromvoort (1747-1788)".