1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
Trouwdag 27 mei 1931
De temperatuur op 27 mei 1931 lag tussen 13,5 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I25166.php : benaderd 27 september 2026), "Everardus Bernardus van Wijland (1901-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.