Stamboom Martijn » Aaltje Zwiers (1811-????)

Persoonlijke gegevens Aaltje Zwiers 


Gezin van Aaltje Zwiers

Zij is een partner van Jan Hollander.Bron 1

Ze werden partners te Zwartsluis, Overijssel, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1833 te Zwartsluis, Overijssel, Nederland.

Bs Zwartsluis, Akte 1

Kind(eren):

  1. Anna Hollander  1838-1866 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Zwiers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje Zwiers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Zwiers

Aaltje Zwiers
1811-????


Jan Hollander
1808-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Huwelijksregister Zwartsluis Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  2. Huwelijksakte van Jan Hollander met Aaltje Zwiers te Zwartsluis op den 2e februari 1833.
    Archiefnaam: Archief Zwartsluis
    Archief: Huw. Register
    Akteplaats: Zwartsluis,OV,NLD
    Inventarisnr.: Akte 1, Img.
    Gebeurtenissen 2 februari 1833

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 juni 1811 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
    • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
    • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
    • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
    • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).

Over de familienaam Zwiers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zwiers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zwiers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zwiers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Martijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ruud Martijn, "Stamboom Martijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-martijn/I916.php : benaderd 10 januari 2026), "Aaltje Zwiers (1811-????)".